Dom » Budownictwo

Adaptacja poddasza, czyli prace remontowe z klejem Mamut Glue firmy Den Braven

Szybkie wykonanie prac to marzenie każdego budowlańca, dekoratora i majsterkowicza. Na drodze do bezproblemowego ukończenia remontu stoją jednak liczne przeszkody: wiercenie, wbijanie gwoździ, zakup wielu materiałów do różnych zastosowań, czy czas potrzebny na wiązanie.
Problem ten jest wyjątkowo uciążliwy w przypadku adaptacji strychu, gdzie zmierzyć musimy się z ograniczoną przestrzenią, skosami i długą drogą do pokonania z parteru na poddasze. Specjalistyczne kleje montażowe, takie jak Mamut Glue firmy Den Braven, pozwolą nam jednak stawić czoła niewygodom i znacznie usprawnią pracę.

Podejmując decyzję o zabudowie poddasza musimy brać pod uwagę wiele czynników. Przede wszystkim chcemy, aby remont trwał jak najkrócej i był jak najmniej uciążliwy dla domowników - niezależnie czy strych znajduje się w domu jednorodzinnym czy kamienicy - stukanie, wiercenie i bałagan na schodach nie są na rękę nikomu. Po drugie, warto zadbać, aby prace prowadzone pod skosami, nierzadko wymagające kucania i klękania, nie wiązały się ze skomplikowanymi metodami montażowymi.

Ocieplenie i parapety

Poddasze to bardzo specyficzne pomieszczenie domu, pełne różnego rodzaju skosów i belek. Jego adaptacja jest często niewygodnym i problematycznym zadaniem, zwłaszcza jeśli mamy na myśli wiercenie, czy przybijanie gwoździ w trudnodostępnym miejscu, a takich na poddaszu nie brakuje. Do mocowania wszelkich ciężkich i mocno obciążonych elementów wykorzystać więc można jednoskładnikowy, trwale elastyczny klej Mamut Glue firmy Den Braven o ekstremalnie wysokiej wytrzymałości na zerwanie (do 22 kg na cm2 ). Dlatego też możemy z powodzeniem wykorzystać go do przytwierdzania parapetów, gzymsów, progów, płyt wiórowych, materiałów izolacyjnych czy nawet paneli. Dzięki takiej wszechstronności klej ten zastąpi nam gwoździe czy kołki rozporowe, co wyeliminuje konieczność niewygodnego na poddaszu manewrowania młotkiem lub wiertarką. Co więcej, czas wiązania jest wyjątkowo krótki - następuje już po około 10-15 minutach, co pozwala na niemal natychmiastowe kontynuowanie prac i nie wymaga budowania specjalnych konstrukcji podtrzymujących wiązane płyty.

Dekoracje w mgnieniu oka

Po zakończeniu prac wykończeniowych przychodzi czas na przyjemniejszy etap: dekoracje i ostatnie szlify. Tu również nieodzowny może się stać Mamut Glue. Pozwoli on na montaż takich elementów, jak karnisze, uchwyty słuchawki prysznicowej, półki, wieszaki, a nawet lustra. W przypadku tego ostatniego zaletą jest fakt, ze skład preparatu jest neutralny chemicznie i nie uszkadza warstwy srebrzankowej lustra. Jest on również bardzo dobrze przyczepny do większości podłoży, w tym porowatych i gładkich oraz suchych i lekko wilgotnych - sprawdza się świetnie w przypadku powierzchni z drewna, kamienia, korka, ceramiki, betonu, cegieł, glazury, szkła, metalu, czy PCW. W ten sposób umocujemy potrzebne elementy na ścianach z płyt gipsowych czy pokrytych galzurą bez konieczności wiercenia i stosowania skomplikowanych systemów mocujących. Warto wspomnieć, że Mamut Glue jest całkowicie bezpieczny w użyciu, ponieważ nie zawiera izocyjanianów, silikonu, rozpuszczalników, polichlorku winylu i plastyfikatorów. Dzięki temu jest on prawie bezwonny, a jego aplikacja komfortowa. Dodatkowo, jest on tak silny, że po nałożeniu tylko kilku cienkich kresek wystarcza na przymocowanie do ściany kilkudziesięciokilogramowego elementu.

Nasze dążenia do szybkich i czystych remontów powoli urzeczywistniają się dzięki produktom takim jak Mamut Glue. Zwłaszcza w przypadku adaptacji poddaszy pozwala on na usprawnienie i przyspieszenie prac nie tylko na etapie wykończenia, ale również podczas dekorowania i wyposażania pomieszczeń. Dzięki niemu nowa przestrzeń mieszkalna będzie gotowa w zdecydowanie krótszym czasie, niż przy użyciu tradycyjnych metod.

Den Braven Mamut Glue, kartusz 290 ml, cena detaliczna brutto 35,34 zł

www.denbraven.pl

Firma Den Braven East Sp. z o.o. z siedzibą w Wysogotowie koło Poznania została założona w 1991 roku jako wschodnioeuropejski oddział Grupy Den Braven. Holding Den Braven Sealants jest liderem technologii uszczelnień w Europie, a marka Zwaluw (Jaskółka z j. holenderskiego) jest rozpoznawalna na całym świecie. Terenem działania Den Braven East jest nie tylko Polska, ale i inne kraje Europy Wschodniej i Azji (Rosja, Litwa, Łotwa, Estonia, Ukraina, Białoruś, Azerbejdżan i Kazachstan). Od 2000 r. dysponuje również oddziałem w Moskwie. Den Braven East oferuje szeroki wybór produktów chemii budowlanej obejmujący: silikony, piany poliuretanowe, masy uszczelniające, takie jak akryle, kauczuki i butyleny, kleje montażowe, kleje do drewna i paneli, MS - polimery, kity, fugi, szpachlówki, grunty, impregnaty do drewna, plastyfikatory, środki czyszczące, taśmy dekarskie, samorozprężne taśmy uszczelniające, szpachelki, lakiery w sprayu, hydroizolacje, akcesoria do pian poliuretanowych, pistolety ręczne oraz pneumatyczne i akumulatorowe do silikonów, narzędzia. Dzięki uznanej jakości produkty Den Braven znajdują powszechne zastosowanie w budownictwie, przemyśle, motoryzacji, szklarstwie i gospodarstwie domowym. Den Braven dysponuje magazynami o powierzchni ponad 5000 miejsc paletowych. Produkty firmy dostarczane są w ciągu 48 godzin od złożenia zamówieniaRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

flypr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 2 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »