Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Aflavic® – twoje nogi w nowej odsłonie

Aflavic® – twoje nogi w nowej odsłonie
Zobacz więcej zdjęć »
Czy wiesz, że… kobiety mają problem z żylakami pięciokrotnie częściej niż mężczyźni, a skłonność do powstawiana chorób żył jest uwarunkowana genetycznie?

Na szczęście leczenie żylaków nie jest tak trudne, jak powszechnie się uważa, a zastosowanie w odpowiednim momencie właściwego leczenia – na przykład lekiem zawierającym diosminę – może pozwolić uniknąć rozwoju choroby lub też bardzo go spowolnić.

Żylaki to poważny problem zdrowotny
Pierwsze objawy związane z początkiem choroby żylnej łatwo jest przeoczyć – na skórze nóg pojawiają się pajączki, czasem puchną nam stopy. Traktujemy to jako problem estetyczny i nie zawsze potrafimy powiązać z chorobą. 

Jakie są pierwsze objawy żylaków? Sygnałem ostrzegawczym może być powtarzające się uczucie ciężkich nóg, obrzęki i ból nóg, swędzenie, nocne skurcze łydek. Jeśli zaobserwujemy powyższe objawy, a dodatkowo zauważymy, że na skórze są widoczne popękane żyłki o fioletowym i czerwonym zabarwieniu, to powinniśmy skonsultować się z lekarzem. Żylaki są groźne dla zdrowia, dlatego nie wolno lekceważyć pierwszych objawów i po ich zaobserwowaniu zgłosić się do specjalisty. Nieleczone mogą stać się przyczyną zapalenia żył, zakrzepicy, owrzodzeń oraz zatorów żylnych, które są niebezpieczne dla życia. Przy tak poważnym schorzeniu warto sięgnąć po sprawdzony lek, nie suplement diety. Idealnym wyborem jest Aflavic®.

Warto również wprowadzić pewne zmiany w codziennym życiu, dzięki którym opóźnimy postęp choroby. Bardzo ważna jest właściwa dieta, która z jednej strony powinna pomóc nam utrzymywać właściwą wagę, z drugiej – dostarczać organizmowi dużo błonnika, witamin i bioflawonoidów, które uszczelniają oraz wzmacniają naczynia, chroniąc przed wystąpieniem żylaków. Ważna jest aktywność fizyczna – niezbyt forsowna, ale systematyczna, na przykład dwa razy w tygodniu. 

Żylakom sprzyjają nadciśnienie, nadwaga, palenie papierosów i gorące kąpiele, czynniki genetyczne, praca w pozycji stojącej lub siedzącej, noszenie butów na wysokich obcasach. 


Aflavic® – chroni i wzmacnia
Substancją czynną leku Aflavic® jest diosmina w formie zmikronizowanej, której biodostępność jest znacznie wyższa niż diosminy niezmikronizowanej (67,6% vs 32,7%). Diosmina zaliczana jest do grupy związków flawinowych. Diosmina wykazuje działanie ochronne na naczynia żylne. Zmniejsza przepuszczalność ścian naczyń żylnych, działa przeciwobrzękowo i przeciwzapalnie. Ponadto, poprawia elastyczność i stan napięcia ścian naczyń żylnych, zmniejsza zastój żylny w kończynach dolnych. Zwiększa także przepływ limfy w układzie chłonnym. 

Aflavic® zawiera zmikronizowaną diosminę w optymalnej dawce 600 mg. Należy go stosować w leczeniu objawów związanych z niewydolnością krążenia żylnego kończyn dolnych (takich jak np. uczucie ciężkości nóg, bóle nóg).

Aflavic® (lek OTC) jest dostępny w aptekach, w cenie 22,60 złotych za opakowanie zawierające 30 tabletek, co wystarcza na miesięczną kurację. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Agencja PR
http://agencjapr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »