Technologie » Fotografia

Akcesoria dla zaawansowanego fotografa

Akcesoria dla zaawansowanego fotografa
Zobacz więcej zdjęć »
Kiedy sam aparat przestaje już nam wystarczać, zwykle szukamy rozmaitych akcesoriów do wykonywania zdjęć, które ułatwią nam pracę, a zarazem zwiększą poziom wykonywanych fotografii.

Niezależnie od typu fotografii, którą się zajmujemy przydatne będzie kilka akcesoriów z serii must have. Co warto kupić, aby poprawić komfort pracy fotograficznej i by przełożyło się to na jakość zdjęć?

Dla ochrony obiektywów montowanych do fotograficznego body niezbędne są filtry fotograficzne. Spełniają one również funkcje w postaci wpływania na kolorystykę zdjęć. Najpopularniejszym filtrem jest filtr polaryzacyjny. Ma on znaczenie zwłaszcza wtedy, kiedy zdjęcia wykonujemy w plenerze, niezależnie czy fotografujemy sam krajobraz, czy zdjęcia portretowe w plenerze. Ma on zadanie niwelowania odbić promieni słonecznych na zdjęciach. Warto używać go zatem zwłaszcza, kiedy na niebie jest ostre słońce.

Jeśli wykonujemy fotografie studyjne warto zainwestować w porządne statywy fotograficzne. Ułatwią one pracę, a jednocześnie wpłyną na jakość zdjęć, niwelując drgania. Statywy są przydatne także w fotografii krajobrazowej, głównie do zdjęć z długim czasem.

Wszelkie zdjęcia studyjne, by były dobrej jakości, powinny być wykonywane z użyciem lamp. Do tego celu najlepiej sprawdzają się co najmniej dwie lampy błyskowe. Jeśli jednak nie mamy doświadczenia warto zakupić jedną lampę i to z nią ćwiczyć ustawienia światła na modelach lub produktach w studiu albo nawet w domowych warunkach. Do fotografii z modelami lepiej sprawdzą się softboxy, które sprawiają, że światło na postaci jest ładnie rozproszone. W efekcie otrzymamy bardziej naturalne fotografie. Współcześnie mocno oświetlone zdjęcia lampą mają charakter nieprofesjonalny. Dążeniem jest unikanie widoczności użytego sztucznego oświetlenia. Lampy fotograficzne na body sprawdzą się w reportażach, np. okolicznościowych. Jeśli planujemy tę ścieżkę kariery, wybierzmy lampy o dobrych parametrach.

W ostatnim czasie wzrasta moda na ringi oświetleniowe, które na początku wykorzystywano głównie do zdjęć w aplikacjach społecznościowych. Takie akcesoria nie musimy kupować w sklepie. Możemy wykonać je domowym sposobem, montując światło ledowe o odpowiedniej temperaturze barwowej.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »