Rozrywka » Przyroda
Akcesoria do biegania z psem cz. 1
Przede wszystkim warto zadbać o odpowiednie akcesoria, dzięki którym wspólny bieg będzie nie tylko przyjemny, ale przede wszystkim bezpieczny.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Bezpieczeństwo to podstawa
W czasie biegu pies powinien znajdować się blisko właściciela. Jednocześnie należy zapewnić zwierzęciu tyle swobody, aby w czasie biegu mogło się załatwić lub obwąchać nowy teren. Aby uzyskać optymalny efekt najlepiej założyć psu specjalne szelki do biegania. Obroża będzie zbyt mocno ograniczała ruchy czworonoga. Jeśli zwierzę zatrzyma się w trakcie biegu, a my w pędzie pociągniemy go zbyt mocno za szyję, możemy zrobić naszemu pupilowi krzywdę.
Zobacz rownież: bieganie z psem
Rodzaje szelek do biegania z psem
Akcesoria mają ułatwić trening zarówno człowiekowi, jak i psu. Wybierając rozmiar szelek powinniśmy się kierować przede wszystkim rodzajem aktywności fizycznej oraz wielkością i wagą czworonoga. Zbyt cienkie szelki mogą się wbijać w skórę zwierzęcia, powodując dyskomfort, z kolei za małe lub za duże szelki będą utrudniały swobodne poruszanie się. Na rynku znajdziemy kilka rodzajów szelek, dostosowanych do określonej aktywności fizycznej .
Szelki typu sled sprawdzą się doskonale w czasie canicrossu, dogtreckingu oraz treningu siłowego. Sledy oplatają dalsze partie ciała czworonoga, dlatego ciężar, który ciągnie pies rozkłada się równomiernie.
Drugi typ szelek, to tak zwane szelki norweskie. Szelki w tej wersji posiadają taśmę, którą zakładamy psu wokół mostka, dlatego ruchy stawów czworonoga są mocno ograniczone. Z tego względu nie zaleca się stosowania szelek norweskich w trakcie profesjonalnego biegu, jednak będą doskonałe w czasie szybkich spacerów i pieszych wycieczek.
Ostatni rodzaj szelek to guardy. Będą odpowiednie dla osób, które dopiero zaczynają trening biegowy z psem. Guardy są zabudowane w klatce piersiowej, dzięki czemu zapewniają dobrą amortyzację stawów pupila i równomierny rozkład ciągniętego ciężaru.
Autor: Blog o psach
Nadesłał:
Kasiamer
|
Komentarze (0)