Kobieta, zdrowie, uroda » Ciało

Akcja-regeneracja, czyli nawodnienie skóry po lecie

Akcja-regeneracja, czyli nawodnienie skóry po lecie
Zobacz więcej zdjęć »
Upały, promieniowanie UV, słona woda i niska wilgotność powietrza w lecie sprawiają, że po wakacjach wiele osób skarży się na przesuszoną cerę, przebarwienia czy łuszczący się naskórek.

Problemy te w dużej mierze dotyczą małych dzieci, a także kobiet w ciąży i tych w okresie laktacji, ponieważ ich organizmy są szczególnie wrażliwe na działanie czynników zewnętrznych. Jak zatem zregenerować skórę po lecie i przywrócić jej piękny wygląd? Odpowiedź jest prosta: nawilżając ją od zewnątrz i nawadniając od środka.

Lato to okres, kiedy bardzo dużo czasu spędzamy na świeżym powietrzu, rozkoszując się promieniami słonecznymi, wysokimi temperaturami i możliwością kąpieli w morzu czy jeziorze. Wszystkie te czynniki mają dobroczynny wpływ na nasze samopoczucie, jednak mogą niekorzystnie odbić się na stanie skóry. Cera zaczyna się przesuszać, tracić elastyczność i świeży wygląd, a czasem pojawiają się na niej również podrażnienia i zaczerwienienia. W większości przypadków przyczyną takiego stanu rzeczy jest niewłaściwy poziom nawodnienia organizmu.

Nie trać wody!

Najlepszym sposobem na uniknięcie problemów skórnych po lecie jest profilaktyka, czyli regularne używanie kremów z filtrem, przestrzeganie odpowiedniej diety i spożywanie dużych ilości niegazowanej wody źródlanej np. Mama i ja. Duże znaczenie ma również stosowanie dobrych kosmetyków nawilżających, zwłaszcza po kąpieli i opalaniu. Kiedy jednak po wakacjach zauważymy niepożądane zmiany na skórze, koniecznie trzeba zatroszczyć się o nią na dwóch frontach: na zewnątrz i od wewnątrz. Dobrym pomysłem jest sięgnięcie po dermokosmetyki i kremy natłuszczające, które pomogą odbudować warstwę lipidową skóry i tym samym zapobiegną wyparowaniu z organizmu cennej wody. W przypadku niemowląt, kobiet w ciąży i mam karmiących piersią ważne jest, aby wybierać preparaty o bezpiecznym składzie i dopasowane konkretnie do ich potrzeb. Szczególnie wrażliwe osoby mogą zrezygnować z gotowych kosmetyków i sięgnąć po naturalne produkty, takie jak olejek ze słodkich migdałów, masło shea czy olej kokosowy. Dzięki nim ciało odzyska dawny blask, a do tego dostarczymy mu wielu cennych witamin i składników odżywczych.

Pij wodę. Na zdrowie!

Drugą kwestią, na którą należy położyć duży nacisk podczas procesu regeneracji skóry po lecie, jest odpowiednie nawodnienie organizmu i nawilżenie go od wewnątrz. Przede wszystkim konieczne jest uzupełnienie braków wody, czyli picie dużych ilości cennego płynu. Kobiety w ciąży i w okresie laktacji powinny spożywać jej minimum 2,5 litra dziennie, natomiast dzieci i niemowlęta od 1300 do nawet 2000 mililitrów na dobę. Chcąc odpowiednio zatroszczyć się o kondycję skóry, a także zdrowie całego organizmu, trzeba wybrać odpowiednią wodę i pić ją często, ale małymi łykami. Przyszłe oraz obecne mamy, a także najmłodsi powinni postawić na wodę źródlaną o niskiej zawartości sodu i o niewielkim stopniu mineralizacji, np. produkty Mama i ja. Picie wody o dobrym składzie przywróci w organizmie optymalny stopnień nawodnienia, a cerze pozwoli odzyskać gładkość, elastyczność i zdrowy wygląd. Mówiąc krótko: nawilżając skórę od zewnątrz i nawadniając ją od środka, szybko uporamy się z niekorzystnymi efektami letniego słońca, słonej wody i wysokich temperatur.

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

flypr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »