Technologie » Komputery

Aktualizacja Kaspersky Internet Security for Android: steruj ochroną za pośrednictwem smartwatcha

Aktualizacja Kaspersky Internet Security for Android: steruj ochroną za pośrednictwem smartwatcha
Zobacz więcej zdjęć »
Kaspersky Lab informuje o wprowadzeniu na rynek nowej wersji aplikacji Kaspersky Internet Security for Android, która, oprócz szybszego działania oraz usprawnionych funkcji ochrony, oferuje możliwość zarządzania za pośrednictwem urządzeń z systemem Android Wear.

Tylko w 2015 r. Kaspersky Lab zarejestrował niemal 17 milionów ataków przeprowadzonych przez szkodliwe oprogramowanie mobilne. Obejmowało ono programy do inwigilacji, wyłudzeń, kradzieży pieniędzy oraz innych działań przestępczych.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Kaspersky Internet Security for Android zapewnia ochronę przed tego rodzaju zagrożeniami. Aby zwiększyć jego łatwość użytkowania i dostępność, Kaspersky Lab opublikował aktualizację, która zapewnia kontrolę za pośrednictwem smartwatchy z systemem Android Wear.  

Smartwatch może teraz wyświetlać powiadomienia z aplikacji Kaspersky Internet Security for Android zainstalowanej na sparowanym smartfonie lub tablecie, dotyczące na przykład wykrytego na urządzeniu zagrożenia. Z kolei użytkownik może sterować aplikacją przy użyciu przycisków zegarka lub komend głosowych. W ten sposób można uruchomić dźwięk alarmu pomagający znaleźć zgubiony telefon, przeprowadzić skanowanie w celu wykrycia szkodliwego oprogramowania dla systemu Android oraz uaktualnić antywirusowe bazy danych. Ponadto nowa wersja aplikacji Kaspersky Internet Security for Android jest kompatybilna z systemem Android 6.0.  

„Statystyki pokazują, że Android nadal stanowi drugą najczęściej atakowaną platformę po Microsoft Windows, dlatego właścicielom urządzeń opartych na tym systemie zaleca się korzystanie z rozwiązań bezpieczeństwa. Jednocześnie rynek Internetu Rzeczy rozwija się dość szybko, przyciągając coraz więcej użytkowników. To oznacza, że dostawcy rozwiązań bezpieczeństwa muszą umożliwić klientom równoczesne korzystanie z Internetu Rzeczy oraz ich produktów” powiedział Aleksiej Czikow, menedżer ds. produktu, Kaspersky Lab. 

Oprócz ochrony przed szkodliwym oprogramowaniem i stronami internetowymi Kaspersky Internet Security for Android zawiera narzędzia antykradzieżowe umożliwiające zdalną kontrolę smartfona/tabletu w razie jego zaginięcia. Rozwiązanie pozwala także na filtrowanie niechcianych połączeń i wiadomości oraz na ukrycie danych osobistych przed niepowołanymi osobami. Produkt ten może być również zdalnie kontrolowany za pośrednictwem portalu My Kaspersky, np. w celu aktywowania funkcji ochrony przed kradzieżą, włączenia lub wyłączenia funkcji ochrony prywatności lub aktualizacji antywirusowych baz danych.

Najnowsza wersja aplikacji Kaspersky Internet Security for Android jest dostępna w sklepie Google Play, na stronie firmy Kaspersky Lab, a także jako element pakietów Kaspersky Internet Security – multi-device oraz Kaspersky Total Security – multi-device.

Kaspersky Internet Security for Android jest oferowany w modelu freemium podstawowa funkcjonalność jest darmowa, natomiast dostęp do pełnych możliwości aplikacji jest odblokowywany po uiszczeniu opłaty.

W 2015 r. Kaspersky Lab uzyskał wyróżnienie „Najlepszy programista” przyznane przez Google za innowacyjne podejście i produkty wysokiej jakości dla systemu Android.      

Więcej informacji o produkcie Kaspersky Internet Security for Android znajduje się na stronie http://www.kaspersky.pl/internet-security-for-android. Informacje o bezpłatnych narzędziach oferowanych przez Kaspersky Lab są dostępne na stronie free.kaspersky.pl.  

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.

Wszystkie informacje prasowe Kaspersky Lab Polska są dostępne na stronie http://www.kaspersky.pl/nowosci.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o.
http://kaspersky.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »