Gospodarka » Narzędzia

Akumulatorowe wiertarko-wkrętarki Heavy Duty firmy Bosch

Akumulatorowe wiertarko-wkrętarki Heavy Duty firmy Bosch
Zobacz więcej zdjęć »
Nowe, akumulatorowe wiertarko-wkrętarki firmy Bosch, w tym modele: GSR/GSB 14,4/18 VE-2 LI Professional, sprawdzają się w najtrudniejszych pracach związanych z wkręcaniem i wierceniem w drewnie i metalu, oraz przy wierceniu z udarem w murze (wariant GSB).

Maksymalna wytrzymałość oraz duża wartość momentu obrotowego to cechy charakteryzujące nowe akumulatorowe wkrętarko-wiertarki Bosch z serii Heavy Duty Znajdują one zastosowanie wszędzie tam, gdzie wymagane jest wiercenie otworów i wkręcanie śrub w twardych materiałach. Są niezbędnym urządzeniem w pracy stolarza, dekarza, czy hydraulika.

Akumulatorowa wiertarko-wkrętarka udarowa GSB 18 VE-2 LI Professional osiąga prędkość nawet 2.050 obrotów na minutę, zapewniając w ten sposób ciągłość pracy. Do twardego wkręcania śrub o średnicy do 12 mm lub wiercenia w drewnie otworów o średnicy do 50 mm, nadaje się wkrętarko-wiertarka GSR 18 VE-2 LI Professional. Zoptymalizowany mechanizm zapewnia szybki postęp pracy przy wierceniu zwykłym i udarowym (wersja GSB). Dzięki stopniowo zwiększanemu momentowi obrotowemu możliwe jest dopasowanie pracy urządzenia do każdego rozmiaru śruby. Szybką i wygodną pracę zapewniają ergonomiczny kształt uchwytu, niewielki ciężar oraz optymalne wyważenie.

W nowych produktach zastosowano elektroniczną ochronę silnika „Electronic Motor Protection" (EMP), która automatycznie wyłącza silnik w chwili, kiedy traci on szybkość. W ten sposób system zapewnia długą żywotność urządzenia oraz zapobiega przegrzaniu się silnika. Natomiast dzięki elastycznej i wytrzymałej obudowie „Dura Shield", akumulatorowe wiertarko-wkrętarki zachowują pełną funkcjonalność nawet po upadku z wysokości 2 metrów na beton.

Technologia litowo-jonowa Bosch Premium
W porównaniu z innymi akumulatorami, nowe baterie (zastosowane w wiertarko-wkrętarkach) osiągają nawet o 400 proc. dłuższą żywotność. Wynik taki uzyskano dzięki systemowi Bosch „Electronic Cell Protection" (ECP), który skutecznie chroni ogniwa akumulatora przed przeciążeniem, przegrzaniem i całkowitym rozładowaniem. Inną zaletą litowo-jonowej technologii Premium jest zdecydowanie dłuższy czas pracy w porównaniu z innymi akumulatorami, osiągnięty dzięki wprowadzeniu wysokowydajnych ogniw akumulatora oraz inteligentnemu zarządzaniu energią.

3 lata gwarancji
Wszystkie profesjonalne elektronarzędzia linii niebieskiej Bosch objęte są trzyletnią gwarancją. Jedynym warunkiem do spełnienia jest rejestracja pod adresem www.bosch-pt.com/warranty w ciągu 4 tygodni od daty zakupu.

Sugerowane ceny brutto (październik 2008):
- Wiertarko-wkrętarka GSR 14,4 VE-2 LI Professional - 1377 zł
- Wiertarko-wkrętarka GSR 18 VE-2 LI Professional - 1585 zł
- Wiertarko-wkrętarka udarowa GSB 14 VE-2 LI Professional - 1463 zł
- Wiertarko-wkrętarka udarowa GSB 18 VE-2-LI Professional - 1646 zł

Grupa Bosch jest wiodącym w świecie producentem techniki motoryzacyjnej i przemysłowej, dóbr użytkowych oraz technicznego wyposażenia budynków.Obroty przedsiębiorstwa, zatrudniającego 271 tys. pracowników, wyniosły w 2007 roku 46,3 mld euro. Na grupę Bosch składa się spółka Robert Bosch GmbH oraz około 300 spółek zależnych i regionalnych w ponad 50 krajach świata. Ta światowa sieć rozwojowa, produkcyjna i dystrybucyjna jest podstawą do dalszego rozwoju. Każdego roku Bosch przeznacza ponad 3 miliardy euro na działalność badawczo-rozwojową i zgłasza do patentu ponad 3 tys. innowacji. Przedsiębiorstwo zostało założone w Stuttgarcie w 1886 roku jako "Warsztat mechaniki precyzyjnej i elektrotechniki" przez Roberta Boscha (1861-1942).

Społeczno-prawna struktura grupy Bosch zapewnia jej finansową niezależność i rynkową samodzielność. Umożliwia to przedsiębiorstwu inwestowanie w znaczące projekty, które zagwarantują mu przyszłość, a jednocześnie pozwala spełniać misję społeczną zgodną z przekonaniami założyciela firmy. 92% udziałów w spółce Robert Bosch GmbH należy do Fundacji im. Roberta Boscha. Funkcje rynkowe udziałowca wypełnia instytucja powiernicza Bosch Industrietreuhand KG. Pozostałe udziały należą do rodziny Bosch i firmy Robert Bosch GmbH.

Działalność grupy Bosch w Polsce obejmuje sprzedaż części samochodowych i urządzeń diagnostycznych, sprzętu car multimedia Blaupunkt, elektronarzędzi Bosch, Skil i Dremel, urządzeń grzewczych oferowanych pod markami Junkers i Buderus, systemów zabezpieczeń i sprzętu z zakresu napędów i sterowań (Bosch-Rexroth). Ponadto w Polsce odbywa się produkcja systemów hamulcowych Bosch (w Mirkowie koło Wrocławia), a także sprzedaż i produkcja (w Łodzi) sprzętu AGD w ramach spółki Bosch-Siemens Sprzęt Gospodarstwa Domowego (udział Boscha 50%).

Więcej informacji: www.bosch.com, www.bosch.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Robert Bosch Sp. z o. o.
http://www.bosch.com

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »