Dom » Budownictwo

Aluprof S.A. podsumowuje rok 2012

Aluprof S.A. podsumowuje rok 2012
Zobacz więcej zdjęć »
W roku 2012, aż o 17% zwiększył swoje przychody Aluprof S.A. - lider rynku produkcji profili aluminiowych. Spółka planuje dalszy dynamiczny rozwój zarówno w kraju, jak i za granicą.

 Aby zwiększyć moce produkcyjne, zarząd podjął decyzję o rozbudowie zakładów w Bielsku-Białej. Będzie to największa inwestycja w historii firmy.

Należący do Grupy Kęty Aluprof S.A. prowadzi działalność na rynkach całej Europy. Firma posiada swoje przedstawicielstwa w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Czechach, Rosji, Rumunii oraz na Ukrainie i Węgrzech. Przychody spółki w 2012 roku wyniosły blisko 600 mln złotych. Tak dobre wyniki finansowe to rezultat konsekwentnie realizowanej strategii rozwoju, która zakłada pozyskiwanie nowych rynków zbytu. W obrotach firmy duży, bo aż 30 % udział ma eksport. Dynamika sprzedaży zagranicznej w stosunku rok do roku wynosi 26%. Przedsiębiorstwo stawia na rozwój, co umożliwi dalsze umacnianie swojej pozycji w Polsce i w Europie.

Sukces Aluprof to efekt precyzyjnego dostosowania oferty do potrzeb rynkowych. W nadchodzącym roku budownictwo będzie musiało stawić czoła nowym wyzwaniom, wśród których najważniejsze to konieczność obniżenia kosztów budowy i eksploatacji budynków. Sytuacja ta stanowi szansę dla rozwoju naszej firmy. Dlatego, aby sprostać zwiększonemu zapotrzebowaniu na nasze wyroby zdecydowaliśmy o rozbudowie zakładów produkcyjnych w Bielsku-Białej – mówi Tomasz Grela, Prezes Zarządu Aluprof S.A. Przy istniejących już obiektach powstaną dwie hale, nowe biura oraz Centrum Rozwojowe. Inwestycja, o wartości 100 mln złotych zwiększy ergonomię zakładu a tym samym moce produkcyjne spółki. Aluminium to materiał, który doskonale odpowiada dzisiejszym potrzebom budownictwa. Charakteryzuje się on wysokimi parametrami termoizolacyjnymi, co pozwala ograniczyć nakłady na budowę i utrzymanie obiektów – dodaje Prezes Grela.

Miniony rok był dla Aluprof okresem wytężonej pracy. Firma unowocześniła system identyfikacji wizualnej, zmodernizowała serwisy internetowe i utworzyła ich wersje mobilne, przez co użytkownicy mają łatwiejszy dostęp do witryny. Spółka prowadziła również konferencje i szkolenia, w których wzięło udział ponad 1 600 osób.

Grupa Kapitałowa Kęty powstała w 1953 roku. Obecnie stanowi ona holding 18 spółek, które generują blisko 1,5 mld skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży rocznie. Firma eksportuje ponad 30% produkcji na rynki w całej Europie.


Tomasz Grela, Prezes Zarządu


Aluprof, zakład w Opolu


Aluprof, zakład w Bielsku-Białej

Aluprof PRESS BOXRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

newss.pl
http://newss.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »