Gospodarka » Maszyny

Amerykańska technologia OMAX podbija Poznań

Amerykańska technologia OMAX podbija Poznań
Zobacz więcej zdjęć »
Poznańskie Targi Mach Tool zakończyły się dla firmy JetSystem z Elbląga sukcesem. Stoisko dystrybutora urządzeń do cięcia wodą amerykańskiej korporacji OMAX przeżywało prawdziwe oblężenie odwiedzających.

- Było u nas kolorowo i wesoło. Można powiedzieć, że kreowaliśmy na tych targach zabawę – mówi Remigiusz Filipiak, wiceprezes firmy JetSystem, dystrybutora urządzeń do cięcia wodą amerykańskiej korporacji OMAX, światowego lidera w tej dziedzinie technologii. – Muszę podkreślić, że nasze stoisko było oblegane przez odwiedzających targi. Co ważne, wiele osób wykazywało naprawdę wysoką wiedzę na temat technologii cięcia strumieniem wodnym.

120 metrowe stoisko firmy JetSystem było bardzo kolorowe. A to za sprawą barwnych balonów wypełnionych helem. Maszyny – OMAX oraz MAXIEM, wprawione w ruch wycinały rozmaite gadżety, które wprost znikały ze stoiska firmy.

- Spore wrażenie na zwiedzających robiła, sprowadzona na targi z USA, maszyna OMAX 80 X wyposażona w system dwóch mostów, sterowanych za pomocą oddzielnych konsol i dwóch pomp – mówi Remigiusz Filipiak. –To tak, jakby w jednym waterjecie zamontować dwa oddzielne urządzenia. Również w podziw wprawiał MAXIEM, wyposażony w głowicę Micro-Jet. W zachwyt wprawiały miniaturowe elementy, często wielkości pinezki, które wycinaliśmy za pomocą MAXIEM. Muszę przyznać, że niektórzy zwiedzający byli w szoku na widok możliwości tej maszyny wyposażonej w Micro-Jet.

Elbląska firma pojechała na targi do Poznania nie tylko po to, aby zaprezentować najnowsze rozwiązania w technice cięcia wodą, ale również by maszyny korporacji OMAX sprzedawać.

- Możemy być zadowoleni. Podczas tych targów zawarliśmy umowy na sprzedaż trzech waterjetów – mówi Remigiusz Filipiak. – Nasze stoisko odwiedzili również najstarsi klienci JetSystem, którzy maszyny OMAX kupili kilka lat temu. Interesowali się najnowszymi rozwiązaniami stosowanymi w urządzeniach OMAX. Każdy z nich chciał doposażyć swoje maszyny w te elementy. Trzeba tu podkreślić, że nawet kilkuletnie waterjety OMAX mogą współpracować z najnowszymi rozwiązaniami tej korporacji. Miło nam było więc zapewnić naszych najstarszych klientów, że również ich maszyny mogą posiadać np. głowicę Micro-Jet czy A-Jet.

Warto podkreślić fakt, że rewelacyjna maszyna OMAX X80 z systemem dwóch mostów i dwóch pomp nie wróci już do Stanów Zjednoczonych . Ten „technologiczny kombajn” do cięcia wodą pozostanie w Polsce, a konkretnie w siedzibie firmy JetSystem w Elblągu.

Warto wspomnieć o korzyściach, jakie daje system dwubramowy: znaczne zwiększenie wydajności pracy maszyny dzięki zastosowaniu dodatkowej głowicy tnącej, dzięki dyszom i pompom zastosowanym w maszynie można maksymalnie wykorzystać prędkość cięcia oraz możliwości produkcyjne systemu dwubramowego, do obsługi tego systemu wystarczy obecność jednego operatora, bramy wyposażone są w odrębne, niezależne od siebie, sterowniki (aby wyciąć dwa elementy, użytkownik albo ustawia głowicę tnącą na każdej z bram bądź może ustawić je tak, aby pracowały w parze w celu wycięcia jednego dużego elementu), przy zastosowaniu systemu dwubramowego z podwójnym zasięgiem roboczym, użytkownik może zwiększyć wydajność maszyny poprzez eliminowanie czasu potrzebnego przy załadunku i rozładunku materiału, każda z bram Y może być zainstalowana z różnymi akcesoriami, na przykład takimi jak Tilt-A-Jet®, A-Jet™ czy Terrain Follower.

OMAX jako nieliczny producent w przemyśle systemów obróbki za pomocą strumieni wody z materiałem ściernym wprowadził system dwubramowy z technologią systemu trakcyjnego. System OMAX posiadający oprogramowanie Intelli-MAX® Premium, jest najdokładniejszą z konfiguracji dwubramowych dostępnych obecnie na rynku.

To jednak nie wszystkie rewelacyjne rozwiązania, z jakie na Targach Mach-Tool w Poznaniu zaprezentowała firma JetSystem. Przedstawiony został także system dual pomp (podwójna pompa). To rozwiązanie pozwala na zwiększenie mocy urządzenia do cięcia wodą, a co za tym idzie również szybkości wykonywanej pracy.

Targi Mach Tool w Poznaniu pokazały, że korporacja OMAX z USA jest światowym liderem w branży urządzeń do cięcia strumieniem wodnym. Świadczą o tym właśnie te rewelacyjne nowinki techniczne, w które mogą być wyposażone wszystkie waterjety korporacji OMAX.

Więcej informacji:

Jetsystem

Ul. Niska 2, 82-300 Elbląg

tel. 055 236 18 82, fax. 055 236 18 84

e-mail: info@jetsystem.pl, www.jetsystem.pl

Maxiem WaterJets Sp. z o.o.

Ul. Niska 2, 82-300 ElblągTel. (055) 234 14 00

e-mail: info@maxiem.pl, www.maxiem.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

MAXIEM WATERJETS
http://www.maxiem.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Za 2 dni:
Gala Interaktywnych
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »