Firma » Bankowość

Analitycy BRE Banku i DI BRE Banku wyróżnieni

Analitycy BRE Banku i DI BRE Banku wyróżnieni
Zobacz więcej zdjęć »
W kolejnej edycji rankingu Gazety Giełdy Parkiet nagrody „Byków i Niedźwiedzi” przyznano analitykom Grupy BRE Banku.

Ernest Pytlarczyk z BRE Banku został analitykiem makroekonomicznym 2008 roku, a Kamil Kliszcz i Michał Marczak z DI BRE Banku znaleźli się w gronie najlepszych analityków rynku kapitałowego w 2008 roku.

Już po raz piętnasty redakcja Parkietu przyznała nagrody „Byków i Niedźwiedzi". Analitykiem makroekonomicznym 2008 roku i jednocześnie najtrafniej prognozującym ekonomistą został Ernest Pytlarczyk z BRE Banku. W kierowanym przez niego, wyróżnionym zespole znajdują się jeszcze: Marcin Mazurek i Radosław Cholewiński. Zdaniem Parkietu analitycy BRE Banku wyróżniali się na tle konkurencji celnymi przewidywaniami danych, dotyczących popytu w gospodarce - między innymi produkcji przemysłowej i sprzedaży detalicznej. Trafnie prognozowali także inflację oraz dane dotyczące bilansu płatniczego i rynku pracy.

Nagroda w kategorii „Analityk makroekonomiczny" przyznawana jest na podstawie rankingu 200 prognoz makroekonomicznych, przygotowywanych i zbieranych co miesiąc. Jurorzy rankingu brali pod uwagę „odległość" prognozy od publikowanych danych. Najwyżej punktowane były przewidywania pokrywające się z publikowanymi danymi. Wysoko oceniane były również te przewidywania, które okazują się być bardziej dokładne od mediany prognoz wszystkich analityków.

Najlepszych analityków rynku kapitałowego jury konkursu wybierało przy współpracy z firmami zarządzającymi aktywami. Każda z nich wskazywała 3, jej zdaniem najważniejszych, w poszczególnych sektorach (banki, branża TMT, spółki przemysłowe i rynek akcji). O ostatecznym wyniku decydowała suma uzyskanych przez analityka punktów. W głosowaniu brało udział 26 firm.

Wśród wyróżnionych znaleźli się analitycy Domu Inwestycyjnego BRE Banku: Kamil Kliszcz, w sektorze paliw, i Michał Marczak za prognozy dotyczące sektora metali i strategii rynkowej.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Za 2 dni:
Warsztaty online „Technologie medyczne w modelach zintegrowanej opieki zdrowotnej”
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »