Firma » Biznes

Apsys Polska zarządcą Nova Park

Apsys Polska zarządcą Nova Park
Zobacz więcej zdjęć »
Apsys Polska wygrał przetarg na zarządzanie centrum handlowo – rozrywkowym Nova Park. Powstająca w Gorzowie Wielkopolskim inwestycja będzie już 15. obiektem, zarządzanym przez Apsys w Polsce.

Spółka Apsys Polska będzie zarządzać nowoczesnym centrum handlowo - rozrywkowym Nova Park w Gorzowie Wielkopolskim. Inwestorami obiektu są Futureal oraz Caelum Development, firmy z którymi Apsys nawiązał współpracę po raz pierwszy. Dzięki podpisaniu umowy na obsługę Nova Parka spółka powiększyła swoje portfolio zarządcze o 15 już obiekt handlowy, pierwszy z województwa lubuskiego. „Wygrana w przetargu jest konsekwencją realizacji naszej strategii rozwoju na najbliższe lata, a także wieloletniego i bardzo bogatego doświadczenia zarządczego jakie posiadamy. Apsys jest jedną z pierwszych firm na polskim rynku, które już kilkanaście lat temu zaoferowały usługi wszechstronnej obsługi galerii handlowych - mówi Fabrice Bansay, Prezes Apsys Polska.

„NoVa Park to największe w regionie centrum handlowo - rozrywkowe. Bardzo cieszymy się
z podjęcia współpracy przy tym ważnym przedsięwzięciu z tak profesjonalnym i doświadczonym zarządcą jak Apsys" - dodaje Anna Malarczyk, Dyrektor Zarządzająca Futureal Management Polska.

Współpraca Apsys z właścicielami Nova Park rozpocznie się w dniu otwarcia galerii, które jest zaplanowane na 18 kwietnia 2012 r. Nova Park będzie największym obiektem handlowo - rozrywkowym w Gorzowie Wielkopolskim oraz regionie lubuskim. Położona w centrum miasta, w bezpośrednim sąsiedztwie bulwaru nadwarciańskiego i głównych szlaków komunikacyjnych galeria zaoferuje 32 tys. m2 powierzchni handlowej. 85% z niej zostało już zarezerwowane przez znane marki, w wielu przypadkach nieobecne dotąd na lokalnym rynku. Wśród najemców Nova Park znajdują się: H&M, Intersport, Kappahl, Piotr i Paweł, Empik, Smyk, Orsay, KFC, Pure.

Apsys, będący globalnym operatorem, inwestorem, deweloperem, agentem ds. najmu, menadżerem projektu oraz zarządcą nieruchomości realizuje budżety eksploatacyjne na poziomie ponad 120 milionów PLN rocznie. Spółka posiada wiodącą pozycję w Polsce w zakresie zarządzania nieruchomościami komercyjnymi. Dba, aby zarządzane przez nią obiekty spełniały najwyższe wymogi efektywności energetycznej oraz ekologicznej. W tym celu wykorzystuje nowoczesne rozwiązania techniczno-organizacyjne uwzględniające potrzeby najemców, pracowników i klientów. Apsys jako pionier certyfikacji zrównoważonego budownictwa posiada rozległe i unikatowe know-how w zarządzaniu centrami handlowymi, które może udostępnić każdemu właścicielowi dla każdego projektu w celu podniesienia jego wartości i obniżenia kosztów utrzymania. Firma Apsys istnieje w Polsce od 1997 roku. Obecnie zarządza 14 centrami handlowymi w 11 miastach i prowadzi prace nad budową poznańskiego projektu - centrum handlowego Łacina. Dodatkowe informacje na www.apsysgroup.com.

Futureal to jeden z największych developerów na rynku nieruchomości w Europie Środkowo-Wschodniej. Wartość obecnie realizowanych przez grupę inwestycji przekracza 1,6 miliarda euro a składa się na nie ponad 6 000 mieszkań i apartamentów oraz ponad 500 000 m2 powierzchni handlowej. Zespół zatrudniony przez Grupę Futureal liczy ok. 120 specjalistów rynku nieruchomości. Ponadto, dział inwestycyjny grupy zajmuje się zarządzaniem trzema prywatnymi i publicznymi funduszami nieruchomości. Sztandarowym projektem Futureal jest Corvin Promenade w Budapeszcie na Węgrzech, największy rewitalizowany projekt urbanistyczny w Europie Środkowo-Wschodniej.
Futureal działa w ścisłych i długoterminowych relacjach z miastami, najemcami i inwestorami. Firma jest głęboko zaangażowana w tworzenie trwałej wartości dla swoich klientów i lokalnych społeczności oraz w zrównoważony rozwój miast. Dodatkowe informacje na www.futureal.hu

Caelum Development to irlandzka grupa kapitałowa utworzona w 2002 roku przez grupę prywatnych irlandzkich inwestorów z wieloletnim doświadczeniem na rynku nieruchomości. Ze swoją siedzibą główną w Warszawie, Caelum Development operuje na terenie Europy Środkowo-Wschodniej, głównie w Polsce, a także na terenie Rumunii. Działalność grupy koncentruje się na obiektach handlowych i biurowych o zróżnicowanej charakterystyce.
Organizacja skupia się na konsekwentnym rozwoju - zarówno powiększając portfolio inwestycyjne jak również podnosząc wartość posiadanych obiektów.
W chwili obecnej Caelum Development posiada w swoim portfolio 19 zrealizowanych nieruchomości komercyjnych o pow. najmu 185 455 m2. Obecnie realizowane są 2 projekty centrów handlowych o powierzchni najmu 80 200 m2. Dodatkowo, w swoim posiadaniu firma posiada nieruchomości mieszkaniowe oraz niezabudowane tereny inwestycyjne. Największym realizowanym przez zespół Caelum Development projektem jest wielofunkcyjny kompleks handlowo - rozrywkowy ParkLake Plaza w Bukareszcie, Rumunii (o powierzchni handlowej 67 000 mkw.). Więcej na www.caelumdevelopment.euRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »