Dom » Wnętrza

Aranżacja pokoju dziecięcego dopięta na ostatni guzik. Dobierz detale do pokoju pociechy

Aranżacja pokoju dziecięcego dopięta na ostatni guzik. Dobierz detale do pokoju pociechy
Zobacz więcej zdjęć »
Aranżując pokój dziecka uwaga rodzica kieruje się przede wszystkim na meble, ewentualnie oświetlenie. Często więc detale dopełniające charakter pomieszczenia po prostu do niego nie pasują albo psują efekt końcowy.

Zasłony, firanki, dywan czy choćby klamki to rzeczy, o których rodzic zapomina najczęściej. Warto jednak uwzględnić i te detale. Zwłaszcza, że wybór tego typu dodatków na rynku jest ogromny, a ceny potrafią mile zaskoczyć.

Detalem, o którym najczęściej zapominamy są drzwi. O tyle, o ile same drzwi powinny być identyczne jak reszta skrzydeł w domu, żeby nie psuć całości aranżacji – klamka od strony pokoju dziecka to dzieło czystej wyobraźni. Większość klamek do pokoju dziecięcego jest zresztą sprzedawana właśnie w ten sposób, by jej montaż był jednostronny.

Jeśli  zdecydujemy się na ten mały dodatkowy detal w aranżacji, warto  wiedzieć jaki mamy wybór. Klamki do pokoju dziecięcego są sprzedawane zazwyczaj pojedynczo, jako klamka wewnętrza, którą będzie widać tylko z perspektywy pomieszczenia malucha. Jeśli chodzi o materiał wykonania – do wyboru jest cała paleta różnych opcji – na szkielecie ze znalu, stali czy aluminium – element ozdobny wykonany jest z drewna, plastiku czy ceramiki. Jeśli zaś chodzi o wzory – tu wybierać można spomiędzy postaci bajkowych, zwierząt  czy innych dziecięcych wzorów.

Jako dziecięce można też traktować klamki „dla dorosłych”, spotykane w działach klamek w marketach budowlanych. Taką klamką jest na przykład Bratek, przeznaczona do aranżacji w stylu rustykalnym. Ze względu na charakterystyczne dla rustyku zdobienia kwiatowe – doskonale wpasuje się w charakter pomieszczenia dla malucha.   

Pokój dziecka ze względu specyficzny charakter powinien być przemyślany od początku do końca. Detale i elementy podkreślające aranżację nie powinny umykać uwadze rodzica, bo nawet dobrą i ciekawą aranżację można popsuć nie dbając o szczegóły.Kuchinox PRESS BOXRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

newss.pl
http://newss.pl

Komentarze (1)

  • avatar
    panroman 2016-07-27 21:17:19

    Ja tam, odnośnie do aranżacji całego mieszkania, radziłem się projektanta wnętrz z design m design z Legnicy. I było warto. Tu ich strona jakby ktoś chciał www.designmdesign.pl


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »