Rozrywka i wypoczynek » Sport

Architekci na polu golfowym

Architekci na polu golfowym
Zobacz więcej zdjęć »
Pogoda nie dopisała, ale za to nastroje były znakomite. 22 lipca zainaugurowana została Krakowska Golfowa Liga Architektów Hoff&Golf. Jednym z głównych sponsorów tego wydarzenia jest firma Chapel Parket Polska z Raciborza.

Architekci, dekoratorzy i projektanci wnętrz, którzy biorą udział w lidze, będą spotykać się na polu golfowym Krakow Valley Golf & Country Club przez cztery miesiące. Uczestników podzielono na trzy grupy, każda liczy ok. 20 osób. Przewidziano dla nich naukę gry, a także dwa duże turnieje na sześciodołkowym polu golfowym. - Turnieje będą punktowane indywidualnie, ich zwycięzcy otrzymają nagrody. Dla uczestników przygotowaliśmy także dwa konkursy: na najdłuższe uderzenie (longest drive) oraz na zagranie jak najbliżej wyznaczonego celu (closest to the pin). Konkursy te często organizuje się podczas standardowych turniejów golfowych. Cykl spotkań zakończy się egzaminem na Zieloną Kartę, która uprawnia do gry na mistrzowskim polu golfowym - wyjaśnia Michał Krysa, z Multisalonu Hoff, organizator Krakowskiej Golfowej Ligi Architektów.

Większość uczestników ligi nigdy wcześniej nie grała w golfa, toteż pierwszym uderzeniom towarzyszyły duże emocje. Mimo niesprzyjającej pogody, golfistom dopisywał dobry nastrój.
- Jestem zachwycona! To świetny sport. Dopiero zaczynam swoją przygodę z golfem i dla mnie to początek drogi w odkrywaniu tej dyscypliny. Przy okazji możemy się tu spotkać w gronie znajomych a także poznać nowe osoby z naszej branży. Jest to więc też miłe towarzyskie wydarzenie – mówi Aleksandra Twardowska z pracowni 100% Design.

- Wydawało mi się, że golf swoją intensywnością przypomina szachy. Już pierwsza lekcja, podczas której uderzaliśmy ze stanowisk, pokazała jak bardzo się myliłem – mówi z uśmiechem Paweł Bekas, ekspert firmy Chapel Parket Polska, produkującej stylizowane podłogi dębowe.

- To sport, który bardzo dobrze łączy wszystkie ludzkie atawizmy, choć jest opakowany w białe rękawiczki. W tym eleganckim golfie jest coś naprawdę dzikiego – tak o golfie mówił Wiesław Michałek ze Studia Narada.

Wśród uczestników są też osoby, które już wcześniej miały kontakt z tą dyscypliną. Jedną z nich jest Anna Krzak z Pracowni Projektowania Wnętrz Anna Krzak. - Na początku się udaje, potem jest trochę trudniej, bo zaczyna się myśleć o tym, co się robi. Pomysł z ligą bardzo mi się podoba, czekam na kolejne zajęcia i na dobrą pogodę – mówi projektantka.

Liga to nie tylko emocje sportowe. - Taka impreza integruje architektów. Każdy z nas ma dużo swojej pracy i raczej nie ma czasu na spotkania z innymi przedstawicielami branży, a myślę, że dużo lepsze efekty moglibyśmy osiągać, gdybyśmy mogli współpracować, np. dzięki wymianie doświadczeń – przyznaje Michał Krzak z pracowni Anny Krzak.

Golf jest jedną z nielicznych dyscyplin sportowych, które taką integrację umożliwiają. - To jeden z niewielu sportów, który pozwala się skupić, wyłączyć telefon komórkowy, nabrać dystansu do świata i spokojnie porozmawiać. Na całym świecie to właśnie na polach golfowych zawiera się największe i najbardziej prestiżowe kontrakty – przekonuje Grzegorz Mądry, menadżer pola golfowego Krakow Valley Golf & Country Club, jednego z największych w Polsce pól golfowych klasy mistrzowskiej, obok Michała Krysy pomysłodawca i współorganizator przedsięwzięcia.

- Golf narodził się w XVI w. w Szkocji. Od samego początku królował na dworach i salonach. W dalszym ciągu to sport bardzo elitarny, choć gra w niego coraz więcej osób. Wierzę, że połączenie świata architektów z golfem przyniesie obopólne korzyści – dodaje Grzegorz Mądry.

Ekspert Chapel Parket Polska także docenia możliwość nawiązania nowych znajomości na polu golfowym. - Architekci mają okazję porozmawiać bezpośrednio z producentem i dopytać o interesujące ich szczegóły, np. parametry użytkowe, sposoby eksploatacji. Ponadto, projektanci często mają produkty naszej firmy u siebie w domach, mamy więc o czym rozmawiać – mówi Paweł Bekas.

Obecność firmy Chapel Parket Polska na polu golfowym nie jest przypadkowa. - Nie każdy mógł zostać sponsorem tej ligi. Podłogi Chapel Parket to produkty najwyższej jakości, dedykowane osobom wymagającym, które chcą mieć w swoim domu coś niekonwencjonalnego i najlepszej jakości – wyjaśnia Michał Krysa.

- Wiele osób, które chodzą na co dzień po naszych podłogach też gra w golfa. Golfistom po prostu jest po drodze z Chapel Parket Polska – podsumowuje P. Bekas.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Adventure Media

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 10 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »