Dom » Budownictwo

ARCHITEKTURA BEZ PUDŁA

ARCHITEKTURA BEZ PUDŁA
Zobacz więcej zdjęć »
RoadShow firmy Saint – Gobain „Architektura bez pudła

6 czerwca na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej odbyło się jedno z pierwszych spotkań z cyklu ogólnopolskich RoadShow firmy Saint – Gobain „Architektura bez pudła”. W jego ramach zorganizowano seminarium „Architektura w służbie użytkownika” oraz testy wytrzymałości szyb Vetrotech na działanie ognia i ataku.

 

 

W pomieszczeniach zamkniętych spędzamy znaczną cześć naszego życia, dlatego tak istotne jest, abyśmy mogli czuć się w nich komfortowo. W nowoczesnym budownictwie już na poziomie projektów dba się o to, aby mieszkania i przestrzenie przeznaczone do pracy spełniały najwyższe kryteria i standardy przekładające się na zadowolenie, wydajność oraz zdrowie ich użytkowników.

 

Przewodnim tematem seminarium, które odbyło się podczas RoadShow było złożone zagadnienie „Jak dbać o komfort we wnętrzach”. Prelegenci, na co dzień eksperci reprezentujący różne strony procesu inwestycyjnego, skoncentrowali się na istocie roli wykorzystania odpowiednich materiałów budowlanych, czyli bezpiecznych, ekologicznych i ekonomicznych w codziennej eksploatacji, a przy tym funkcjonalnych oraz wysoce estetycznych.

 

Całe wydarzenie rozpoczęło się od spektakularnego pokazu obrazującego wszystkim uczestnikom, jak nowoczesne technologie stosowane w branży szklarskiej wpływają na zwiększenie bezpieczeństwa ludzi i ich mienia. Pierwszemu testowi poddana została szyba zespolona odporna na atak w klasie P7B, co oznacza, że musi wytrzymać uderzenia ciężkim narzędziem przez 15 minut. Podczas drugiego sprawdzano natomiast ognioochronność szyby w klasie EI30. Współczynnik ten mówi o tym, że produkt taki opiera się pożarowi aż przez 30 minut. O właściwościach obu rodzajach szklenia
z ramienia producenta opowiadał Grzegorz Sołtys z firmy Vetrotech.

 

Wśród poruszanych tematów w trakcie seminarium nie zabrakło tak ważnych aspektów jak choćby: zastosowanie szkła w konstrukcjach fasad budynków, wykorzystanie rzeczywistości rozszerzonej
w poprawie warunków BHP, standardy Multi Comfort w budownictwie mieszkaniowym czy też rozwiązania wpływające na akustykę i prywatność we wnętrzach.

 

RoadShow zakończyło się wspólnym zwiedzaniem mobilnej sali ekspozycyjno-szkoleniowej
Saint-Gobain, gdzie można było zobaczyć m. in. działanie nowoczesnych szyb o zmiennej przezierności Priva Lite.

 

Prelegentami wydarzenia „Architektura bez pudła” byli:

 

dr inż. Maciej Cwyl, WIL PW,

mgr inż. Krzysztof Kaczorek, WIL PW,

Maciej Jeżewski, GLASSOLUTIONS,

Wojciech Jórga, ECOPHON,

Grzegorz Sołtys, VETROTECH,

Piotr Dąbkowski, MULTI-COMFORT.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Public Dialog

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »