Dom » Budownictwo

Arma-Chek Silver – Elastyczny, niemetalowy system osłon zabezpieczających firmy Armacell

Arma-Chek Silver – Elastyczny, niemetalowy system osłon zabezpieczających firmy Armacell
Zobacz więcej zdjęć »
Instalacje znajdujące się na zewnątrz budynków potrzebują szczególnej ochrony. Narażone są one bowiem nie tylko na straty energii, ale również na negatywne działanie czynników atmosferycznych, mogących znacznie skrócić czas ich bezawaryjnej pracy.

By zapobiec tego rodzaju problemom, firma Armacell wprowadziła na rynek Arma-Chek Silver, czyli rozwiązanie, które zapewni naszym instalacjom ochronę, której potrzebują.


Prawidłowe zabezpieczenie rur czy zbiorników znajdujących się poza obrębem budynków wymaga specjalnego podejścia. W takim przypadku istotne jest bowiem nie tylko ograniczenie do minimum strat energii, ale również ochrona rur i samej izolacji zarówno przed ewentualnymi uszkodzeniami mechanicznymi. Do tego dochodzi oczywiście negatywny wpływ, jaki na metalowe powierzchnie mają czynniki atmosferyczne oraz korozja. Dlatego też, by zapewnić maksymalną ochronę izolacji, firma Armacell opracowała system elastycznych osłon Arma-Chek Silver.


Arma-Chek Silver – skuteczność i estetyka w jednym


Arma-Chek Silver jest elastyczną osłoną, na którą składa się podwójna warstwa aluminium pokryta specjalną powłoką zabezpieczającą przed działaniem promieni UV oraz podkład wykonany z PVC, który pozwala uniknąć wystąpienia zjawiska korozji galwanicznej. W połączeniu z izolacją Armaflex tworzy on rozwiązanie systemowe zapewniające bardzo wysoki stopień izolacji (przewodność cieplna, w zależności od rodzaju i grubości izolacji, może wynosić nawet poniżej 0,036W/(m*K)) oraz zabezpieczone przed przebiciem i rozerwaniem. Co więcej, aluminiowa powłoka podnosi znacznie estetykę wyglądu zewnętrznego i umożliwia usuwanie kurzu na mokro, co ma niebagatelne znaczenie dla zachowania czystości w budynku. Nie bez znaczenia jest również fakt, że dzięki zamkniętokomórkowej strukturze izolacji Armaflex, materiał ten stanowi doskonałą barierę dyfuzyjną zapobiegającą skraplaniu się wody, co w przypadku rur wykonanych z metalu znacznie ogranicza rozwój korozji mogącej występować na ich powierzchni. Arma-Check Silver firmy Armacell dostępny jest w postaci preizolowanych otulin i płyt, co pozwala na bezproblemową instalację zarówno
w przypadku rur i kanałów, jak również zbiorników, zaworów, kolanek czy trójników. Dzięki temu system ten doskonale sprawdza się w przypadku instalacji chłodniczych oraz instalacji HVAC (ogrzewnictwa, ciepłej i zimnej wody, klimatyzacji i wentylacji), które często są bardzo skomplikowane i rozbudowane, co utrudnia odpowiednie ich zabezpieczenie.

Dodatkową zaletą zastosowania Arma-Check Silver firmy Armacell do zabezpieczenia instalacji jest fakt, że zewnętrzna warstwa aluminium w charakterystycznym srebrnym kolorze charakteryzuje się nie tylko atrakcyjnym wyglądem, ale ułatwia utrzymanie całego systemu w czystości. Jest to istotne szczególnie w przypadku instalacji w przemyśle spożywczym czy farmaceutycznym, gdzie kwestie zachowania higieny są priorytetowe.

Odpowiednie zabezpieczenie instalacji biegnącej na zewnątrz budynku jest równie istotne co problematyczne. Promieniowanie UV, wysokie i niskie temperatury oraz duże ryzyko wystąpienia uszkodzeń mechanicznych sprawiają, że konieczne jest zastosowanie specjalnych środków. System Arma-Chek Silver firmy Armacell, dzięki podwójnej warstwie aluminium, pozwoli nam w prosty sposób zapewnić skuteczną ochronę przed wszystkimi tymi zagrożeniami.  

Dystrybutor: Armacell Poland Sp. z o.o. 55-300 Środa Śląska ul. Targowa 2 tel. 71 3175025 fax 71 3175115
www.armacell.com
Firma „Armacell” swoje początki datuje na rok 1860, kiedy to powstała spółka – matka „Armstrong Cork”, późniejsza „Armstrong World Industries”. W 1959 firma podbija rynek chłodniczy i klimatyzacyjny, innowacyjnym produktem o nazwie Armaflex – elastyczną, profesjonalną izolacją o rewolucyjnych właściwościach na bazie elastomerów. Rok później Armstrong zakłada oddział w Niemczech, gdzie w 1965 roku rozpoczyna się produkcja Armaflexu. Następne dekady upływają pod znakiem kolejnych sukcesów w branży izolacyjnej. Powstaje Tubolit – elastyczna pianka o zamkniętej strukturze komórkowej na bazie polietylenu oraz Okabell – system metalowych osłon zabezpieczających izolację. W 2000 roku efektem wykupu działu „Armstrong World Industries” zajmującego się izolacjami, powstaje „Armacell”. W 2006 roku „Armacell” przystąpił do inicjatywy ONZ o nazwie „UN Global Compact” dotyczącej odpowiedzialnego biznesu kierującego się 10 zasadami z zakresu praw człowieka, praw pracowniczych, ochrony środowiska i przeciwdziałania korupcji. Obecnie „Armacell” specjalizuje się w produkcji izolacji, oferując najbardziej kompletną i kompleksową gamę elastycznych wyrobów do izolacji termicznej, akustycznej, antyroszeniowej i ochronnej przeznaczonych do instalacji grzewczych, chłodniczych, klimatyzacyjnych, wentylacyjnych, sanitarnych i przemysłowych, stając się jednocześnie światowym liderem w tej dziedzinie. „Armacell' posiada sprawdzone rozwiązania służące do wydajnego ograniczania strat energii, ochrony instalacji układanych w budynkach oraz poprawy komfortu akustycznego. Priorytetem firmy jest solidność, niezawodność i najwyższa jakość oferowanych wyrobów, poparta prawie 150–letnim doświadczeniem na rynku izolacji. Ponad 20 fabryk na całym świecie wraz z trzecią co do wielkości w Środzie Śląskiej, ekipa wysoko wykwalifikowanych przedstawicieli handlowych oraz doskonały serwis, świadczą nie tylko o znakomitym profesjonalizmie, ale również o szczególnej dbałości o zadowolenie użytkowników i reputację firmy na rynku izolacji technicznych.  Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

flypr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »