Dom » Budownictwo

Armaflex Ultima – bezpieczna izolacja dla zrównoważonego budownictwa

Armaflex Ultima – bezpieczna izolacja dla zrównoważonego budownictwa
Zobacz więcej zdjęć »
Energooszczędne obiekty budowlane wymagają specjalnych systemów do izolacji instalacji klimatyzacyjnych i wentylacyjnych.

Izolacje wokół przewodów, w których znajdują się czynniki grzewcze bądź chłodnicze, powinny zapobiegać zawilgoceniu oraz stratom ciepła i gwarantować bezpieczeństwo użytkowników w przypadku pożarów.

Wysokosprawne urządzenia wentylacyjne, chłodnicze i grzewcze, materiały oraz elementy budowlane o niskich współczynnikach przewodzenia ciepła, a także odpowiednio zamontowane izolacje przegród pionowych i poziomych, to podstawy zrównoważonego budownictwa. Kluczową cechą dla osiągnięcia efektywności energetycznej budynków są także izolacje rur, kanałów wentylacyjnych i zbiorników. Gwarantują one ochronę przed kondensacją pary wodnej, jak również obniżenie strat energii, a więc wymierne korzyści ekonomiczne. Poza oszczędnością środków finansowych, materiały izolacyjne powinny cechować się wysokim stopniem bezpieczeństwa w przypadku wystąpienia pożarów. Armaflex Ultima firmy Armacell to elastyczna pianka, która gwarantuje bardzo niską emisję dymu, a także nierozprzestrzenianie się ognia w przypadku pożaru.

Efektywna izolacja bezpieczna w trakcie pożaru

Zróżnicowanie instalacji w nowoczesnych obiektach budowlanych powoduje, że sporym wyzwaniem w zakresie ich prawidłowego zaizolowania jest dobór odpowiedniego materiału. Armaflex Ultima to elastyczna pianka elastomeryczna na bazie produkowanego w opatentowanej technologii Armapren syntetycznego kauczuku, której współczynnik przewodzenia ciepła wynosi λ≤0,040. Łatwość jej przytwierdzania powoduje, że nawet trudno dostępne i posiadające zróżnicowane kształty elementy instalacji są prawidłowo zabezpieczone. Ponadto w przypadku zdarzeń losowych, jakimi są pożary, pianka Armaflex Ultima gwarantuje bezpieczeństwo użytkowników obiektów. Jest bowiem sklasyfikowana jako materiał nierozprzestrzeniający ognia (NRO). Nie przyczynia się zatem do powiększania pożaru i umożliwia sprawne przeprowadzenie akcji gaśniczej. W każdej formie, w której jest dostępna: otuliny, role i taśmy, posiada klasę B w zakresie reakcji na ogień.

Pianka izolacyjna o niskiej emisji dymu

Niską przewodność cieplną, która jest podstawą dobrej izolacji, mogą zapewnić tylko nieliczne grupy materiałów. W wielu przypadkach są to jednak produkty, których reakcja na ogień stwarza realne zagrożenie dla użytkowników obiektów budowlanych. W budownictwie energooszczędnym spora liczba innowacyjnych urządzeń grzewczych i chłodniczych, zasilanych częściowo na energię elektryczną, może stwarzać podwyższone ryzyko pożarowe. W momencie pojawienia się ognia w budynku bardzo ważna jest wyjątkowo niska emisja dymu. Takimi właściwościami cechuje się pianka Armaflex Ultima. W trakcie pożaru nie ogranicza widoczności i nie zanieczyszcza powietrza, przez co umożliwia sprawne i szybkie opuszczenie zajętych przez ogień obiektów. W drugiej kolejności gwarantuje ułatwiony dostęp ekipom strażackim i ratowniczym.

Poprzez dobór wysokiej jakości materiałów izolacyjnych można wymiernie podnieść efektywność energetyczną nowopowstających budynków, jak również zdecydowanie poprawić ją w obiektach modernizowanych. Pianka Armaflex Ultima gwarantuje realne korzyści w zakresie oszczędności energii, a także bezpieczeństwo użytkowników w trakcie pożarów.

 

Dystrybutor: Armacell Poland Sp. z o.o.

55-300 Środa Śląska

Targowa 2

tel. 71 3175025 fax 71 3175115

www.armacell.com

 

Firma „Armacell” swoje początki datuje na rok 1860, kiedy to powstała spółka – matka „Armstrong Cork”, późniejsza „Armstrong World Industries”. W 1959 firma podbija rynek chłodniczy i klimatyzacyjny, innowacyjnym produktem o nazwie Armaflex – elastyczną, profesjonalną izolacją o rewolucyjnych właściwościach na bazie elastomerów. Rok później Armstrong zakłada oddział w Niemczech, gdzie w 1965 roku rozpoczyna się produkcja Armaflexu. Następne dekady upływają pod znakiem kolejnych sukcesów w branży izolacyjnej. Powstaje Tubolit – elastyczna pianka o zamkniętej strukturze komórkowej na bazie polietylenu oraz Okabell – system metalowych osłon zabezpieczających izolację. W 2000 roku efektem wykupu działu „Armstrong World Industries” zajmującego się izolacjami, powstaje „Armacell”. W 2006 roku „Armacell” przystąpił do inicjatywy ONZ o nazwie „UN Global Compact” dotyczącej odpowiedzialnego biznesu kierującego się 10 zasadami z zakresu praw człowieka, praw pracowniczych, ochrony środowiska i przeciwdziałania korupcji. Obecnie „Armacell” specjalizuje się w produkcji izolacji, oferując najbardziej kompletną i kompleksową gamę elastycznych wyrobów do izolacji termicznej, akustycznej, antyroszeniowej i ochronnej przeznaczonych do instalacji grzewczych, chłodniczych, klimatyzacyjnych, wentylacyjnych, sanitarnych i przemysłowych, stając się jednocześnie światowym liderem w tej dziedzinie. „Armacell' posiada sprawdzone rozwiązania służące do wydajnego ograniczania strat energii, ochrony instalacji układanych w budynkach oraz poprawy komfortu akustycznego. Priorytetem firmy jest solidność, niezawodność i najwyższa jakość oferowanych wyrobów, poparta prawie 150–letnim doświadczeniem na rynku izolacji. Ponad 20 fabryk na całym świecie wraz z trzecią co do wielkości w Środzie Śląskiej, ekipa wysoko wykwalifikowanych przedstawicieli handlowych oraz doskonały serwis, świadczą nie tylko o znakomitym profesjonalizmie, ale również o szczególnej dbałości o zadowolenie użytkowników i reputację firmy na rynku izolacji technicznych.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

flypr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »