Technologie » Komputery

Ataki DDoS na aplikacje: co musisz wiedzieć?

Ataki DDoS na aplikacje: co musisz wiedzieć?
Zobacz więcej zdjęć »
Ataki DDoS rosną w siłę. Nie jest to już marginalny problem – obecnie stoją za nimi coraz większe pieniądze, a ataki są coraz celniejsze. Każdy może wyprowadzić atak DDoS i każdy może stać się jego ofiarą. Dla wielu jest to też prawdziwy biznes. Na przykład coraz częstsze staje się „wymuszanie”.

Cyberprzestępcy próbują wyłudzić od firmy okup, grożąc przeprowadzeniem lub kontynuacją ataku.

Zmieniają się też powody takich ataków. Kilka lat temu stali za nimi hobbyści, szukający okazji do pochwalenia się osiągnięciami. Dzisiaj firmy są atakowane przez konkurencję lub osoby, kierujące się chęcią zemsty.

Ireneusz Wisniewski F5Ataki o podłożu politycznym też są coraz częstsze. W Turcji, WikiLeaks i Russia Today były zaatakowane tuż po opublikowaniu 300,000 maili tureckiego rządu i nieudanym zamachu stanu. To tylko wierzchołek góry lodowej.

Badania wskazują na kilka ciekawych trendów, związanych z atakami DDoS. Rośnie ich częstotliwość oraz różnorodność (niektóre ataki przekraczają 200GB na sekundę), ale przede wszystkim zauważa się z roku na rok ogromny wzrost liczby ataków wielowarstwowych kosztem ataków wolumetrycznych, które trafiają na nagłówki gazet.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Czytaj całość artykułu tutaj: http://www.erp-view.pl/bezpieczenstwo_it/ataki_ddos_na_aplikacje_co_musisz_wiedziec.htmlRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

openmediagroup

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »