Firma » Finanse

ATM S.A. osiągnęła w 2009 roku ponad 283 mln zł przychodów i 10,83 mln zł zysku netto

ATM S.A. osiągnęła w 2009 roku ponad 283 mln zł przychodów i 10,83 mln zł zysku netto
Zobacz więcej zdjęć »
Teleinformatyczna spółka ATM S.A. opublikowała skonsolidowany raport za ostatni kwartał 2009 roku. Narastająco po czterech kwartałach roku ATM S.A. osiągnęła 283,31 mln złotych przychodów i wypracowała 10,83 mln złotych zysku netto.

Jest to w porównaniu do 2008 roku wzrost przychodów o 6% i zysku netto o 21%.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Pomimo słabszej koniunktury gospodarczej w 2009 roku ATM S.A. udało się osiągnąć lepsze wyniki niż w roku poprzednim. Spółka najlepsze wyniki zarówno w IV kwartale 2009 r., jak i w całym roku osiągnęła w zakresie przychodów ze sprzedaży usług telekomunikacyjnych świadczonych pod marką ATMAN. Natomiast IV kwartał nie przyniósł spodziewanego w końcu roku wzrostu przychodów i zysków z działalności integracyjnej.

„Podsumowując IV kwartał roku należy uznać go za udany jeśli chodzi o działalność telekomunikacyjną i słabszy od oczekiwań jeśli chodzi o działalność integracyjną" - powiedział Tadeusz Czichon, wiceprezes zarządu ATM S.A. „Analizując wyniki całoroczne ATM trzeba zauważyć, iż mimo trudniejszego otoczenia rynkowego i wyraźnie słabszego roku dla całej branży Spółce udało się uzyskać lepsze wyniki niż w 2008 roku, a w szczególności cieszy wzrost zysku operacyjnego, który wyniósł w stosunku do roku poprzedniego dla całej Grupy 27%, a dla samego ATM S.A. aż 46%" - dodał Tadeusz Czichon.

Skonsolidowane wyniki finansowe ATM S.A.

[dane w tys. PLN]

2009

2008

Zmiana

Przychody ze sprzedaży

283 498

267 448

6%

Marża ze sprzedaży*

106 940

103 529

3%

Zysk operacyjny

18 179

14 308

27%

Zysk netto

10 826

8 938

21%

 *marża ze sprzedaży = przychody minus koszty sprzedaży zmienne

Bardzo dobre wyniki w działalności telekomunikacyjnej

W całym 2009 roku ATM S.A. osiągnęła z działalności telekomunikacyjnej ponad 90 mln zł przychodów i wypracowała 13,98 mln zł zysku operacyjnego (w 2008 roku: 72,79 mln zł przychodów i 9,71 mln zł zysku operacyjnego, wzrost o niemal 44%). Jest to kolejne potwierdzenie słusznych decyzji inwestycyjnych w infrastrukturę telekomunikacyjną z lat 2007-2008, które obecnie umożliwiają Spółce utrzymanie dotychczasowej dynamiki rozwoju aktywności w tym obszarze, mimo ogólnie trudniejszych warunków makroekonomicznych panujących na rynku.

Trudniejsza końcówka roku w działalności integratorskiej

W obszarze integracji systemów teleinformatycznych, spółki z GK ATM (szczególnie KLK S.A. i ATM Systemy Informatyczne Sp. z o.o.) osiągają zwyczajowo w czwartym kwartale roku bardzo dobre wyniki. Niestety w IV kwartale 2009 to zjawisko było dużo słabsze niż w latach ubiegłych, a wyniki wypracowane w tym segmencie dużo niższe od oczekiwanych, co wpłynęło na wynik całoroczny z tej działalności. Narastająco po czterech kwartałach 2009 roku w segmencie integracji systemów informatycznych GK ATM S.A. osiągnęła łącznie 189,94 mln zł przychodów i wypracowała 8,09 mln zł zysku operacyjnego (w 2008 roku: 193,79 mln zł przychodów i 10,98 mln zł zysku operacyjnego).

Patrząc na wyniki pierwszych trzech kwartałów 2009 roku w działalności integratorskiej można było spodziewać się dużo lepszej końcówki roku. Niestety, brak finalizacji w IV kwartale pewnej części kontraktów, nad którymi pracowały spółki z GK ATM, zauważalnie wpłynął na wyniki skonsolidowane Grupy w tym okresie" - powiedział Roman Szwed, prezes zarządu ATM S.A. „Niemniej warto podkreślić, że także w IV kwartale Spółka może pochwalić się sukcesami w zakresie działalności integracyjnej - między innymi koncentrowała się na finalizacji postępowania przetargowego, a w rezultacie podpisała największy kontrakt w historii ATM S.A., którym jest projekt budowy Ogólnopolskiej Sieci Teleinformatycznej na potrzeby obsługi numeru alarmowego 112 (OST 112). Jest to dla nas bezprecedensowy sukces, który będzie miał korzystny wpływ na wyniki w przyszłych okresach, w szczególności ustabilizuje przychody z działalności integracyjnej w 2010 roku" - dodał Roman Szwed.

ATM S.A. jest spółką teleinformatyczną, notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Pod marką ATMAN świadczy usługi telekomunikacyjne dla przedsiębiorstw i instytucji w oparciu o własne sieci światłowodowe i centra danych. Najważniejsze składniki oferty ATM to: dostęp do Internetu, szerokopasmowa transmisja danych oraz usługi kolokacji i hostingu. Spółka świadczy także usługi głosowe oraz outsourcingu telekomunikacyjnego. Głównymi odbiorcami usług są operatorzy telekomunikacyjni, media tradycyjne i portale internetowe oraz firmy z sektora finansowego, handlowego i przemysłowego.

Od 2006 roku ATM S.A. z sukcesem buduje grupę kapitałową w skład której wchodzi obecnie 10 podmiotów z Polski i zagranicy. Spółki grupy kapitałowej uzupełniają kompetencje telekomunikacyjne ATM S.A. w dwóch głównych obszarach: integracji systemów teleinformatycznych oraz produkcji i wdrażania oprogramowania aplikacyjnego. Dokładniejsze informacje pod adresem: www.atm.com.pl.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »