Dom » Nieruchomość

Atrakcyjna nieruchomość, czyli jaka?

Atrakcyjna nieruchomość, czyli jaka?
Zobacz więcej zdjęć »
Konkurencja na rynku nieruchomości sprawia, że oferta deweloperów staje się coraz bardziej urozmaicona, a klienci świadomi swojego wyboru. Atrakcyjna nieruchomość to nie tylko dobra lokalizacja, efektowny wygląd budynku czy bliskość natury. To przede wszystkim zrozumienie potrzeb nabywcy. Czego

oczekują i jak chcą dziś mieszkać Polacy?

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Wysoka jakość w dobrej cenie

W dalszym ciągu rynek nowych inwestycji mieszkaniowych nie zwalnia tempa. Z monitoringu firmy badawczej REAS, wynika, że w największych polskich miastach, w trzecim kwartale 2017 roku do sprzedaży trafiło 17,5 tys. lokali, a więc dokładnie tyle samo, co w drugim. Deweloperzy zaczęli dostosowywać swoją ofertę do zapotrzebowania klientów na inny typ lokali. Analiza REAS wskazuje, że na rynek trafia coraz więcej mieszkań o podwyższonym standardzie.

- Klienci coraz częściej przywiązują wagę do jakości użytych materiałów. Ważna jest dla nich nowoczesna architektura budynku, a także ciekawie zaprojektowane części wspólne - wyjaśnia Witold Padlewski ze spółki Quelle Locum, realizującej osiedle Park Leśny Bronowice. - Wyższa jakość niekoniecznie musi być związana z wygórowanymi cenami. Można znaleźć nieruchomości, które spełniają powyższe kryteria i są oferowane w przystępnych cenach - dodaje.

W otoczeniu zieleni

Natura wpływa kojąco, pozwala zatrzymać się na chwilę i uspokoić zmysły. Ludzie dążą do kontaktu z nią, by po ciężkim dniu rzeczywiście odpocząć. Dlatego coraz więcej klientów poszukuje mieszkania położonego w bliskim sąsiedztwie przyrody. Zwiększa się tym samym liczba deweloperów, stających na wysokości zadania i oferujących przyjazne, zielone otoczenie budynku w spokojnych okolicach miasta, które nie są zabetonowane.

- Człowiek potrzebuje bliskości natury, dlatego coraz częściej wybiera miejsce do życia, które pozwoli mu na korzystanie z jej uroków. Klienci doceniają obecność ścieżek spacerowych, szlaków rowerowych, które umożliwiają aktywne spędzanie czasu po pracy - mówi Padlewski. - Powodzeniem cieszą się większe mieszkania, które posiadają własne ogródki. Są one taką namiastką mieszkania w domu wolnostojącym - dodaje.

Z jednej strony atrakcyjna nieruchomość powinna być położona niedaleko terenów zielonych, a z drugiej dobrze skomunikowana z resztą miasta. Przy obecnym tempie życia niezwykle ważna jest bliskość obiektów biurowych, szkół, przedszkoli czy punktów usługowych i gastronomicznych. Ich sąsiedztwo skraca czas dojazdów i pozwala dłużej cieszyć się chwilami spędzonymi z bliskimi. Dlatego mieszkańcy z pewnością docenią mały, osiedlowy sklep, w którym zrobią szybkie zakupy, a także przedszkole na terenie inwestycji, które ułatwi codzienne zaprowadzanie dzieci na zajęcia.

Ważny jest człowiek

W wielu dziedzinach również w budownictwie na popularności zyskuje metoda human-centered, a więc projektowanie zorientowane na człowieka. Celem tej taktyki jest jak najlepsze zrozumienie potrzeb nabywcy, bo to właśnie on będzie w przyszłości korzystał z rozwiązań zaproponowanych przez dewelopera.

- Zwrócenie uwagi na to, że klient to nie tylko osoba dokonująca transakcji, ale przede wszystkim człowiek, pozwala w pewnym sensie dotrzeć do niego, zobaczyć co go denerwuje, a co cieszy. Taka wiedza pozwala w trafny sposób zaprojektować osiedle - komentuje inwestor osiedla Park Leśny Bronowice.

Zgodnie z tą zasadą, ładny budynek mieszkalny to nie wszystko. Istotne jest to, w jaki sposób została zagospodarowana przestrzeń, jakie atrakcje czekają na mieszkańców, w jaki sposób będą mogli spędzać czas wolny i czy wybrane miejsce jest przyjazne dzieciom. Deweloperzy zdają sobie sprawę z tego, że oferowane udogodnienia lub ich brak mogą zaważyć na podjęciu ostatecznej decyzji zakupowej.

- Osiedlowy plac zabaw dla dzieci nie wystarczy. Trzeba zadbać o coś, co odróżni osiedle, a jednocześnie będzie bardzo praktyczne. Mogą to być stoły do gry zespołowej, rowerownia czy ścieżki do biegania - twierdzi Witold Padlewski. - W ostatnim czasie koncepcja work-life balance, która za cel stawia odnalezienie równowagi pomiędzy życiem zawodowym a osobistym wykorzystywana jest również podczas projektowania inwestycji mieszkaniowych. Przykładowo, funkcjonalnie przemyślane części wspólne, zachęcają do nawiązywania relacji sąsiedzkich, a tym samym przynoszą odprężenie i radość z aktywności po pracy - podsumowuje.

Wzrastająca konkurencja na rynku deweloperskim wpłynęła na zmianę struktury oferty. Mieszkanie to już nie tylko miejsce “do spania”. Osiedle staje się miejscem do życia, z którym mieszkańcy mogą się identyfikować. To ciekawa przestrzeń, w której chce się przebywać w ciągu dnia, a także spędzać czas wolny po pracy. To miejsce przyjazne ludziom, odznaczające się niebanalną architekturą i wieloma funkcjonalnymi rozwiązaniami. Taka inwestycja jest dobrze skomunikowane z centrum miasta, a jednocześnie zlokalizowana blisko terenów zielonych.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

primetimeprpl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »