Motoryzacja » Samochody

Audi A8 w obiektywie Igora Omuleckiego

Audi A8 w obiektywie Igora Omuleckiego
Zobacz więcej zdjęć »
Audi A8, nowy flagowy okręt marki z czterema pierścieniami, bierze udział w interesującym projekcie artystycznym.

Igor Omulecki, znany przedstawiciel twórców młodego pokolenia polskiej sztuki wizualnej podjął się stworzenia serii fotografii, na których subiektywne obrazy natury zostaną zestawione z wytworem ludzkiej techniki - z nowym Audi A8. Cykl będzie nosił znaczący tytuł „Hyperspace".

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Światowa premiera Audi A8 odbyła się w niezwykłym miejscu - w amerykańskiej metropolii Miami, która jest światowym centrum sztuki i stylistyki, w wieczór poprzedzający targi Design Miami. Również polskiej premierze flagowego modelu producenta z Ingolstadt towarzyszyć będą artystyczne wydarzenia - wydanie specjalnego albumu fotografii „Hyperspace" oraz seria wernisaży.

W cyklu „Hyperspace", na który składa się 13 fotografii, Igor Omulecki zestawia subiektywnie przetworzone obrazy natury z wytworem ludzkiej techniki - nowym Audi A8. Tytuł prac ma wielorakie znaczenie. Z jednej strony dotyczy prezentowanych w pracach pejzaży - podkreśla ich surrealne piękno oraz abstrakcyjny charakter przedstawienia. Z drugiej strony stanowi wyraźne odniesienie do bohatera cyklu - nowego Audi A8, które jawi się jako integralny i jedyny w swoim rodzaju element przestrzeni. W jego klasycznej linii kryje się pełne wytwornej elegancji piękno. Właśnie ten aspekt bogatej osobowości nowego Audi A8 został uwypuklony przez artystę.

Igor Omulecki, urodzony w 1973 roku, należy do młodego pokolenia twórców, którzy nadają dziś kształt polskim sztukom wizualnym. Posługuje się różnorodnymi formami, jak performance, instalacja, film, fotografia. Wykonane przez niego sesje portretowe zyskały status pokoleniowych symboli, np. portrety Marii Janion, czy Jarosława Kalinowskiego. Jego charakterystyczne fotografie stały się też znakami rozpoznawczymi takich wystaw jak: „Teraz Polska" i „Nowi dokumentaliści". Żyje i pracuje w Warszawie. Wystawia na całym świecie, m.in. w galeriach Londynu, Tel Awiwu czy Mediolanu. Jest członkiem międzynarodowej organizacji fotografów Sittcom oraz Young Photographers United.

Prace nad cyklem „Hyperspace" rozpoczęły się w połowie stycznia. Igor Omulecki zbierał materiały w zimowej scenerii zarówno gór, jak i wybrzeża morskiego. Na efekty trzeba będzie jednak trochę poczekać. Oficjalna premiera albumu zbiegnie bowiem się z momentem wprowadzenia Audi A8 do sprzedaży. Nastąpi to na przełomie marca i kwietnia tego roku.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

InfoMoto
http://infomoto.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »