Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Autoklawy medyczne w branży kosmetycznej

Autoklawy medyczne w branży kosmetycznej
Zobacz więcej zdjęć »
Gabinety kosmetologów świadczą usługi poprawiające urodę. Wśród zabiegów wykonywanych przez kosmetyczki są także zabiegi inwazyjne, podczas których dochodzi do kontaktu narzędzi, sprzętów, materiałów z ludzką krwią.

W celu zagwarantowania klientom całkowitego bezpieczeństwo poprzez działanie w warunkach pełnej sterylności, powszechnie używa się autoklawów medycznych - wysokiej klasy urządzeń sterylizacyjnych.Autoklawy medyczne nie tylko dla lekarzy

Zachowanie wysokiego reżimu sanitarnego jest konieczne w gabinetach lekarskich, zabiegowych, fizjoterapeutycznych, w szpitalach. Sterylizację narzędzi i materiałów przeprowadzają także weterynarze. Jest to również zabieg stosowany w gabinetach kosmetycznych, salonach fryzjerskich i pracowniach tatuaży.

Wybór rodzaju sterylizatora uzależniony jest od liczby i rodzaju zabiegów przeprowadzanych w salonie czy gabinecie. Najlepsze efekty uzyskuje się przy zastosowaniu autoklawów klasy B.Czy autoklaw to sterylizator?

Autoklawy medyczne to sterylizatory ciśnieniowe. Nie mają one zbyt wiele wspólnego ze sterylizatorami starszej generacji używanymi w ubiegłym wieku. Nowoczesne autoklawy medyczne sterylizują w warunkach podwyższonego ciśnienia w temperaturze 121° C lub 134 ° C. Proces sterylizacji ciśnieniowo-temperaturowej określany jest mianem autoklawowania.Jakie sterylizatory medyczne nadają się do gabinetów kosmetycznych?

Rodzaj i wielkość autoklawu zakupionego do gabinetu musi być dostosowana do potrzeb w zakresie sterylizacji wyposażenia gabinetu.

W małych gabinetach, gdzie nie wykonuje się zabiegów mocno inwazyjnych wystarczy sterylizator o niewielkich wymiarach i pojemności 5-6 litrów, który pomieści narzędzia manikiurzystki czy inne stosowane podczas zabiegów upiększających.

W gabinetach przeprowadzających wiele zabiegów inwazyjnych, na przykład dermabrazję lub inne zabiegi z pogranicza chirurgii, zasadne jest używanie autoklawów medycznych o większych rozmiarach i dużej wydajności. Większy rozmiar komory ciśnieniowej autoklawu pozwala sterylizować nie tylko drobne narzędzia, ale głowice i inne części składowe urządzeń używanych w gabinecie.

Duże autoklawy o pojemności 10 litrów i więcej sprawdzają się także tam, gdzie powstaje znaczna ilość odpadów medycznych. Tego rodzaju odpady powinny być poddane sterylizacji, zanim zostaną odebrane przez wyspecjalizowane firmy, a następnie przekazane do utylizacji.

Pełna sterylność otoczenia jest gwarancją bezpieczeństwa zdrowotnego klientów gabinetów kosmetycznych. Wielce nieodpowiedzialne jest pomijanie autoklawowania i zastępowanie go zwykłą dezynfekcją przy użyciu płynnych środków chemicznych.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z beautysystem.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 5 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »