Firma » Biznes

Automaty vendingowe jako sposób na biznes

Automaty vendingowe jako sposób na biznes
Zobacz więcej zdjęć »
Według znanego powiedzenia "pieniądze leżą na ulicy, tylko nie każdy potrafi się po nie schylić". Być może ten pogląd jest nieco przesadzony, ale bez wątpienia w dzisiejszych czasach istnieje całe mnóstwo ciekawych pomysłów na prowadzenie dochodowego biznesu.

Standardowo możliwości zarobkowania wiąże się przede wszystkim z internetem, branżą e-commerce itd. Istnieją jednak prostsze a jednocześnie niemniej efektywne sposoby. Jednym z nich bez wątpienia są automaty vendingowe. 

Brzmi nieco banalnie? A jednak. Wystarczy mieć pewne rozeznanie np. jeśli chodzi o polskie urzędy, szkoły czy uczelnie, aby przekonać się, że ta nisza rynkowa wciąż jeszcze nie została należycie wypełniona.Automaty vendingowe jako sposób na biznes: dlaczego to działa?

Tak samo, jak w każdym biznesie, również przed inwestycją w automat vendingowy musimy podjąć określone działania, a mówiąc ściślej: analizę rynku, w którym chcemy wejść. Co powinno nas interesować? Przede wszystkim:

  1. Rodzaj obiektu oraz obecność lub brak na jego tereniu automatów vendingowych, ewentualnie kawiarni, baru studenckiego itd
  2. Charakterystyka naszej potencjalnej klienteli: czym innym będzie usytuowanie automatu vendingowego w jakimś warszawskim korpo, a czym innym w szkole lub na uczelni
  3. Liczba osób, które codziennie znajdują się na terenie danego obiektu

Jak dostować profil naszego biznesu do wymagań rynku?

Sprawa wcale nie jest tak trudna, jak może się wydawać. Przede wszystkim, oferta automatów vendignowych jest aktualnie naprawdę szeroka, co stwarza wiele ciekawych możliwości jeśli chodzi o profilowanie naszego biznesu. Tutaj przydatny link: https://automatspec.pl/.

W przypadku uczelni z pewnością w pierwszej kolejności sprawdzą się automaty z kawą. Kto studiuje lub studiował jeszcze niedawno, wie doskonale, że:

  1. Studenci piją gigantyczne ilości kawy
  2. Nie mają zbyt wysokich wymagań odnośnie jakości napoju
  3. Palą papierosy, co z oczywistych względów dodatkowo zwiększa popyt na kawę
  4. Studenci regularnie zarywają noce, ergo: są notorycznie niewyspani i zmęczeni

Oczywiście, nie musimy ograniczać się wyłącznie do automatów z kawą. Częstym problemem niektórych wydziałów jest brak dostępu do jakiekolwiek pożywienia na terenie obiektu(przykład: Wydzial Filologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego). Studenci natomiast często spędzają na uczelni nawet 8 czy 9 godzin dziennie. W takich warunkach dosłownie nie sposób "nie jeść", i to samo tyczy się wykładowców. Jakie wnioski implikują powyższe stwierdzenia? Automat vendingowy na terenie uczelni nie powinien zawierać tylko i wyłącznie słodyczy plus ewentualnie czipsów lub paluszków. To, co z całą pewnością będzie w cenie to: kanapki.

Teraz przejdźmy do nieco bardziej wymagającej grupy klientów, czyli pracowników biur. W tym wypadku automat ze zwykłą kawą może już się nie sprawdzić. Z pewnością będziemy jednak mieli do czynienia ze sporym popytem na wszelkiego rodzaju wegańskie przekąski, fit przekąski i tak dalej. Warto przy tym śledzić najnowsze trendy, np. popularny ostatnio jest pyłek sosnowy albo kawa z węglem aktywnym("czarne latte" itp).Podsumowanie

Czy warto zainwestować w automat vendingowy? Z pewnością tak. W porównaniu do innych form działalności gospodarczej jest to rozwiązanie proste i nie wymaga większych nakładów finansowych. Należy wcześniej przeprowadzić odpowiedni rekonesans w celu dokładnego dostosowania naszej oferty do potrzeb danego rynku czy też danej grupy naszych potencjalnych klientów.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »