Technologie » Internet

Automatyczny beta tester - czy to możliwe?

Człowiek w dzisiejszych czasach staje się coraz bardziej leniwy - co do tego nie ma wątpliwości. Automatyzujemy i upraszczamy wszystko co się da, od najprostszych czynności do bardzo złożonych, czego dowodem są choćby systemy automatycznego parkowania.

Automatyzacja już dawno wdarła się w obszar testowania oprogramowania, gdzie nieumiejętnie stosowana potrafi zniszczyć każdy projekt.

Czy jednak w dziedzine testów akceptacyjnych a w szczególności beta testów jest możliwość posiłkowania się narzędziami? Na pewno jest to nieuniknione, choćby w sytuacjach gdy stosujemy narzędzia ułatwiające raportowanie błędów.

Samo wykonywanie testów chyba nigdy nie będzie w pełni automatyczne, gdyż od beta testerów szczególnie oczekuje się wysoko rozwiniętych umiejętności personalnych, cech charakteru pozwalających docierać w najgłębsze zakamarki testowanego obiektu, wyczuwać intencje programisty i wychodzić im na przeciw, obracając w pył jego mizerną pracę. Tak, zdecydowanie beta tester pozostanie niezautomatyzowany tak długo, jak robot nie będzie w stanie sensownie odpowiedzieć na pytanie „czy podoba się panu nasz produkt?".Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

aretech

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »