Technologie » Komputery

Automatyzacja w systemach informatycznych ERP jako źródło przewagi konkurencyjnej

Uzyskanie przewagi konkurencyjnej firmy oznacza dziś przede wszystkim umiejętność funkcjonowania w stale zmieniających się warunkach rynkowych.
Otoczenie wymusza na przedsiębiorstwach trafności podejmowanych decyzji i szybkości reagowania na sygnały płynące z rynku. W przypadku przedsiębiorstw produkcyjnych dostosowanie się do zmian jest uzależnione w dużym stopniu od skutecznego kierowania przepływem magazynowym oraz informacyjnym organizacji. Sprawne i konkurencyjne przedsiębiorstwo produkcyjne to efektywne zarządzanie procesami biznesowymi oraz zintegrowany system informatyczny wspomagający planowanie, organizację oraz zarządzanie produkcją.

ednym z głównych czynników przewagi konkurencyjnej jest automatyzacja procesów logistycznych. Firmy szukając oszczędności unowocześniają procesy, automatyzując je, dzięki czemu zyskują:
  • obniżenie kosztów pracy
  • obniżenie zużycia materiałów
  • przyspieszenie procesów
  • zmniejszenie błędów
  • poprawę jakości


Te czynniki w zależności od branży i rodzaju prowadzonej działalności mają różny udział w kosztach firmy. Nic więc dziwnego, że nowoczesne spółki szukają usprawnień w tym zakresie.

Czytaj całość artykułu tutaj: http://www.erp-view.pl/erp/automatyzacja_w_systemach_informatycznych_erp_jako_zrodlo_przewagi_konkurencyjnej.htmlRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

openmediagroup

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »