Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

Autyzm i co dalej – konferencja w Sopocie

Formy skutecznej pomocy chorym i ich rodzinom, w tym sposoby terapii dzieci z zaburzeniami autystycznymi czy rozmowy o intymności, to przykładowe tematy konferencji naukowej „Autyzm – i co dalej?”, która odbędzie się 4 grudnia w siedzibie sopockiego wydziału SWPS (ul. Polna 16/20).

Z okazji Europejskiego Tygodnia Autyzmu „Porozumienie Autyzm-Pomorze” i sopocki wydział SWPS organizują konferencję skierowaną do pedagogów, psychologów, nauczycieli, lekarzy, rodziców i studentów zainteresowanych tematyką autyzmu. Wykłady wygłoszą tacy specjaliści, jak prof. Hanna Jaklewicz (Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna), dr Jolanta Wierzba (Gdański Uniwersytet Medyczny), dr Anna Waligórska (SWPS) czy konsultanci i działacze organizacji, np. Fundacji Autyzm bez Tabu.     

 

– Nauczyliśmy się już rozpoznawać to zaburzenie, ale, jak mówią eksperci, wciąż nie radzimy sobie z problemami, które mu towarzyszą. Bezradni rodzice stają wobec dylematu „co dalej?”, desperacko poszukując terapii najwłaściwszej dla dziecka. Podczas konferencji chcemy wyciągnąć pomocną dłoń do tych osób, które tego potrzebują – mówi Dorota Piekarska, współorganizator konferencji z SWPS w Sopocie.

 

Warunkiem udziału w konferencji jest przesłanie danych  (imię, nazwisko, adres, telefon, email, instytucja i stanowisko) na adres autyzm.pomorze@gmail.com. Organizatorem konferencji „Autyzm – i co dalej?” jest Forum Organizacji Współpracujący na Rzecz Osób z Autyzmem i Pokrewnymi Zaburzeniami „Porozumienie Autyzm-Pomorze”. Program konferencji jest dostępny na stronie www.swps.pl/sopotRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

akiedrzynska@swps.edu.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »