Społeczeństwo » Szkolnictwo i nauka

AV-School - szkoła antywirusowa Kaspersky Lab

AV-School - szkoła antywirusowa Kaspersky Lab
Zobacz więcej zdjęć »
Kaspersky Lab, producent rozwiązań do ochrony danych, informuje o uruchomieniu nowego projektu edukacyjnego: AV-School - Szkoła Antywirusowa (www.av-school.pl).

Serwis powstał w celu dostarczania dzieciom i młodzieży informacji na temat bezpiecznego korzystania z komputera podczas nauki, pracy i zabawy. Patronem portalu jest Kaspersky Lab Polska. 

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Rozwój nowych technologii stanowi źródło zagrożeń, z którymi muszą borykać się młodzi Internauci. Każdy uczeń narażony jest na rozmaite niebezpieczeństwa czyhające w sieci, z których najbardziej znanym jest cyberprzemoc. Cyberprzestępcy są jednak autorami wielu innych zagrożeń, które dotykają nie tylko pełnoletnich Internautów. Dzięki serwisowi AV-School uczniowie mogą nabyć nową wiedzę z dziedziny informatyki i bezpieczeństwa, a także otrzymają możliwość wymiany informacji z kolegami, z którymi łączy ich wspólna idea bezpiecznego korzystania z Sieci.

"Chcemy poprzez rozrywkę zachęcić dzieci i młodzież do poszerzania swojej wiedzy z zakresu informatyki ale także zwrócić uwagę na to, jak istotną sprawą jest problem bezpieczeństwa w Sieci", mówi Magdalena Szczęsna, koordynator serwisu AV-School, Kaspersky Lab Polska. "Dołożymy wszelkich starań, aby prezentowane przez nas treści były ciekawe oraz łatwe w zrozumieniu i mamy nadzieję, że przyczyni się to do popularyzacji idei bezpiecznego korzystania z Internetu wśród dzieci i młodzieży."

Poza obszerną bazą artykułów i porad serwis udostępnia forum, na którym uczniowie mogą dzielić się z innymi uczestnikami projektu swoimi opiniami, uwagami oraz problemami, związanymi nie tylko z informatyką. Dzięki temu, że twórcami portalu są w dużej mierze sami jego użytkownicy, serwis stwarza możliwość zaprezentowania swojej wiedzy i umiejętności a także zapoznania się z pomysłami kolegów posiadających podobne zainteresowania.

"Już od dawna bardzo poważnie traktujemy działalność edukacyjną w zakresie bezpieczeństwa IT", powiedział Piotr Kupczyk, dyrektor działu prasowego, Kaspersky Lab Polska. "Dotychczas nasze wysiłki w tym zakresie skupiały się na Encyklopedii Wirusów VirusList.pl dostępnej bezpłatnie dla wszystkich Internautów. Teraz postanowiliśmy rozszerzyć grupę odbiorców naszych treści o dzieci oraz młodzież i jesteśmy przekonani, że serwis AV-School jest doskonałym narzędziem do tego celu."

Nie tylko nauka - nagrody czekają

W ramach projektu przewidziane są konkursy z nagrodami dla najbardziej kreatywnych uczestników, jak również szkół mobilizujących młodzież do aktywnego udziału w serwisie AV-School. Pierwszy z takich konkursów, polegający na przygotowaniu artykułu na temat "Bezpieczeństwo w Sieci", został właśnie rozstrzygnięty. Do konkursu zgłosiło się 75 drużyn składających się łącznie ze 172 uczestników a do rywalizacji ostatecznie stanęły 63 drużyny. Spośród nadesłanych artykułów zespół AV-School wyłonił pięć najlepszych prac - jedną zwycięską i cztery wyróżnione. Autorzy tych prac otrzymają atrakcyjne nagrody, a szkoła reprezentowana przez zwycięską drużynę otrzyma oprogramowanie bezpieczeństwa dla całej pracowni komputerowej ufundowane przez firmę Kaspersky Lab Polska.

Kolejny konkurs AV-School rusza już wkrótce. Zapraszamy do bezpłatnej rejestracji na stronie www.av-school.pl.

Dalszych informacji udzielają:
- Magdalena SzczęsnaKoordynator serwisu AV-School, Kaspersky Lab Polska magdalena.szczesna@av-school.pl

- Piotr KupczykDyrektor działu prasowego, Kaspersky Lab Polska piotr.kupczyk@kaspersky.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o.
http://kaspersky.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »