Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

Baby Shower po polsku

Baby Shower po polsku
Zobacz więcej zdjęć »
Przyjście dziecka na świat niewątpliwie należy uczcić. Tatusiowie organizują tzw. pępkowe, natomiast mamy bawią się kilka tygodni wcześniej na imprezie zwanej Baby Shower.

Baby Shower z definicji

Impreza, której honorowym gościem jest kobieta w zaawansowanej ciąży cieszy się na zachodzie niemałym zainteresowaniem. Nic dziwnego. Jej przyjemna oprawa, niosąca wiele pożytku dla brzemiennej jest naprawdę godna polecenia. Przede wszystkim dlatego, że organizacja imprezy pozostaje w rękach przyjaciółek, co pozwala przyszłej mamie skupić się wyłącznie na czerpaniu przyjemności ze spotkania.

Aby zapoznać się z tym anglosaskim zwyczajem dobrze najpierw przyjrzeć się jego nazwie. W wolnym tłumaczeniu można powiedzieć, że jest to impreza, na której mama ma być „skąpana w prezentach”. W założeniu spotkanie miało na celu przekazania wiedzy i porad przez doświadczone mamy, jednak z czasem jego charakter stawał się bardziej rozrywkowy niż dydaktyczny. Tematem przewodnim jest oczywiście nienarodzone dziecko, a to co znajduje się na liście atrakcji zależy jedynie od inwencji twórczej organizatorek.

Stałym elementem imprezy są prezenty od wszystkich uczestników dla maluszka i jego mamy, których odpakowanie następuje we wspólnym gronie. Zazwyczaj są to przedmioty uzupełniające wyprawkę dla dzieciątka, czyli np. gryzaczki, kocyki, ubranka czy smoczki. Można także pokusić się o bardziej wyszukane prezenty, jak np. bukiet z dziecięcych ciuszków lub tort z pampersów (dostępne także w ofercie polskich firm). Mama także może liczyć na upominki typu poduszka do karmienia piersią, laktator lub zaproszenie na wybrany zabieg u kosmetyczki, który z pewnością chętnie wykorzysta po porodzie. Jeśli goście znają się wzajemnie mogą zrzucić się na jeden większy prezent jak fotelik samochodowy czy nawet wózek.

Inną częścią imprezy są specjalnie na tę okoliczność przygotowane gry i zabawy. Jedna z nich polega na oszacowaniu ile centymetrów mierzy brzuch mamy. Typy gości są zapisywane, po czym następuje oficjalne mierzenie brzucha i wskazanie zwycięzcy, którego odpowiedź była najbliższa stanu faktycznego. Inne zabawy polegają na przewidywaniu dokładnej daty urodzin malca lub jego płci.

 

Z korzyścią dla mamy

Baby Shower zdobywa coraz większe rzesze wielbicielek również w Polsce. Minęły już czasy przesądów, w myśl których należy zrezygnować z kompletowania wyprawki dla dziecka przed narodzinami z obawy przed złym losem. Tego typu impreza odciąga myśli mamy od stresu związanego z nieodległym porodem, ale przede wszystkim czyni z niej gwiazdę wieczoru. Duża dawka śmiechu i miła atmosfera towarzysząca spotkaniu wpływa na dobry nastrój kobiety, a co za tym idzie także jej dziecka. Jednak odpoczynek i poprawa humoru to nie jedyne zalety imprezy.

Równie ważny okazuje się fakt, że przy tej okazji może bez końca prowadzić rozmowy na temat potomka, podczas gdy na co dzień najbliższe otoczenie ciężarnej jest już zmęczone tematem. Pomijając aspekty psychologiczne, Baby Shower to wreszcie pewien rodzaj pomocy materialnej. Znajomi kompletują lub jedynie uzupełniają wyprawkę noworodka, co niewątpliwie stanowi duże wsparcie dla rodziców.

 

Na wrocławskim gruncie

Okazuje się, że wrocławianki nie tylko słyszały o idei przyjęcia zwanego Baby Shower, ale i coraz częściej biorą w takowym udział. Najczęściej imprezy tego typu organizowane są w prywatnych mieszkaniach, jednak coraz więcej restauracji oferuje wynajem lokalu specjalnie na tę okoliczność. Nie brakuje również firm gastronomicznych podejmujących się sporządzenia odpowiedniego menu czy cukierni przygotowujących specjalne torty. Ostatecznie jeśli tylko istnieje taka możliwość, należy w pełni oddać się konwencji i zadbać by każdy szczegół oddawał niecodzienny charakter spotkania. Nasz lokalny rynek zdaje się stać na wysokości zadania, ponieważ coraz łatwiej można znaleźć charakterystyczne dekoracje, gotowe prezenty, a nawet ściągi ułatwiające organizację całego wydarzenia. Wystarczy poświęcić chwilę by przejrzeć dostępne oferty i zdecydować się na najlepszą z nich.
 


 

Najważniejsze jest jednak to, by Baby Shower było niezapomnianym wydarzeniem dla przyszłej mamy. Jeśli dzięki temu uda się oderwać jej myśli od trudów ostatnich tygodni ciąży i zapewnić miło spędzone chwile z przyjaciółkami, przyjęcie można uznać za udane.

 

źródło: www.czaszdziecmi.pl Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Czas z dziećmi

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »