Technologie » Komputery

Backup jako element strategii zabezpieczenia danych

Co roku tysiące użytkowników komputerów traci zawartość swojego sprzętu.

W 2014 roku w korporacjach przeprowadzono badanie1 poświęcone ochronie przed utratą danych. Zgodnie z wynikami, 32% przedsiębiorstw doświadczyło utraty danych w ciągu ostatnich 12 miesięcy, a średnia strata w firmie wyniosła 2.33 TB danych. Taką ilość można przeliczyć na 24 miliony e-maili, a szacowany koszt straty danych to 1,02 miliona dolarów. Całkowity koszt utraty wszystkich danych wyniósł 754 miliardy dolarów.

Każdy z tych elementów możemy ograniczyć, ale nie mamy możliwości jego wyeliminowania. Dlatego, aby zminimalizować negatywny wpływ czynników, stosowany jest system backupu, który został wskazany przez 41% badanych jako główny element strategii zabezpieczenia danych. System ten musi w dzisiejszych czasach sprostać dynamicznie zmieniającym się warunkom w świecie IT i dostosować do następujących okoliczności:

1. Ciągły wzrost ilości danych

Ilość danych w poszczególnych firmach cały czas rośnie, a jednocześnie kurczą się okna backupu. Teoretycznie sprzęt można cały czas skalować i zwiększać jego przepustowość, ale wiąże się to z rosnącymi kosztami utrzymania i zarządzania. Dlatego poza rozwojem technologii składowania, dynamicznie rozwija się technologia deduplikacji, pozwalająca zredukować ilość danych składowanych w systemie. Dane backupowe łatwo poddają się deduplikacji, dzięki czemu często współczynnik danych składowanych do tych znajdujących się w systemach przekracza wartość 1:9. Niestety deduplikacja ma również wady. Jest to przede wszystkim bardziej intensywne wykorzystanie zasobów obliczeniowych, co może doprowadzić do wysycenia serwera zarządzającego. Zastosowanie deduplikacji może znacznie wydłużyć czas wykonywania kopii, ale przede wszystkim może mieć negatywny wpływ na tempo odzyskiwania danych co w sytuacji awaryjnej jest parametrem krytycznym.


Czytaj całość artykułu tutaj: http://erp-view.pl/it_solutions/backup_jako_element_strategii_zabezpieczenia_danych.htmlRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

openmediagroup

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »