Technologie » Komputery

Bank Ochrony Środowiska integruje procesy biznesowe przy użyciu Oracle Fusion Middleware

W Banku Ochrony Środowiska (BOŚ S.A.) rozpoczął się projekt integracji firmowych systemów informatycznych z bankowym systemem transakcyjnym. Wdrożenie jest prowadzone przez specjalistów Działu Konsultingu Oracle Polska.

Oracle Polska informuje, że w Banku Ochrony Środowiska (BOŚ S.A.) rozpoczął się projekt integracji firmowych systemów informatycznych z głównym bankowym systemem transakcyjnym, przy użyciu produktów wchodzących w skład pakietu Oracle SOA Suite.

Wdrożenie jest prowadzone przez specjalistów Działu Konsultingu Oracle Polska. W pierwszym etapie projektu integracją objęty został system obsługi wniosków kredytowych dla przedsiębiorstw. Zakończenie tej fazy wdrożenia planowane jest w czerwcu 2011 roku.

Głównym celem projektu jest stworzenie dla całego przedsiębiorstwa zaawansowanej informatycznej platformy komunikacyjnej, której kluczowym elementem jest szyna serwisowa Oracle Service Bus, wchodząca w skład zestawu Oracle SOA Suite. W obecnej fazie zdefiniowano także kanoniczny model danych (np. model klienta BOŚ S.A.) dla wszystkich usług, które będą implementowały integrację poprzez szynę serwisową Oracle.

Stworzenie wieloprotokołowej magistrali danych opartej na modelu SOA pozwoli na sprawniejsze przekazywanie informacji pomiędzy wszystkimi systemami, które będą do niej podłączone. Model w którym komunikacja oparta jest o centralną szynę serwisową i wspólny model danych, pozwala na łatwą i szybką integrację kolejnych systemów, a także na centralne zarządzanie tym procesem. Nadrzędnym celem projektu jest zapewnienie reużywalności tworzonych usług, a więc takie ich zaprojektowanie i wykonanie, by mogły służyć bez żadnych modyfikacji do przyszłych celów.

W planach są dalsze etapy projektu, w których będą instalowane usługi dla pozostałych kluczowych aplikacji banku - przykładowo systemu zarządzania środkami pieniężnymi, czy aplikacji do obsługi Towarowej Giełdy Energetycznej. W ramach projektu konsultanci Oracle przeprowadzili także serię warsztatów architektonicznych i deweloperskich, w czasie których przekazali ekspertom BOŚ Banku wiedzę na temat zarządzania ładem architektury zorientowanej na usługi (SOA Governance) oraz praktyk tworzenia wspólnego modelu danych, dzięki któremu firmowe systemy mogą porozumiewać się pomiędzy sobą.

Wypowiedzi towarzyszące

"Zastosowanie architektury usługowej niesie ze sobą ogromne korzyści. Dostrzegamy je na wielu płaszczyznach jednocześnie, dlatego naszym celem jest przekształcenie infrastruktury oraz serwisu informatycznego BOŚ Banku na bardziej 'zorientowany na SOA'" - powiedział Hubert Meronk z Banku Ochrony Środowiska. "Wspólna szyna danych wykorzystana w naszym banku pozwoli na optymalizację wymiany informacji oraz zwiększenie efektywności komunikacji poprzez reużycie gotowych już komponentów. Da nam to wielkie korzyści, zarówno teraz jak i w przyszłości, ponieważ znacznie uprości włączanie kolejnych, dowolnych aplikacji do wspólnego obiegu informacji w firmie" - dodał.

"Celem przeprowadzonych przez Oracle Consulting warsztatów było przygotowanie zespołu BOŚ do wspólnej pracy nad projektem integracyjnym" - komentuje Paweł Borucki, kierownik projektu ze strony Oracle Polska. "Ważnym tematem tych konsultacji było także zagadnienie

odpowiedniego zarządzania usługami i metod zapewnienia ich reużywalności. Przekazywaliśmy wiedzę o tym, jak zreorganizować przedsiębiorstwo i zmienić definicje różnych procedur postępowania, aby zapewnić możliwość wielokrotnego używania tych samych usług w różnych procesach innych systemów".

O Korporacji Oracle

Oracle jest największym na świecie dostawcą kompletnego, otwartego i zintegrowanego oprogramowania biznesowego oraz zestawów sprzętowych. Więcej informacji na stronie www.oracle.com

Znaki towarowe

Oracle i Java są zarejestrowanymi znakami towarowymi korporacji Oracle i/lub jej filii.

Inne nazwy mogą być znakami towarowymi zarejestrowanymi na rzecz odpowiednich osób uprawnionych.

Kontakt

Katarzyna Pilarska, PR Manager Oracle Polska, tel. 0 602 410 795

Katarzyna.Pilarska@oracle.com

Oracle Polska na Facebooku

http://www.facebook.com/OraclePolska

Blog Oracle Polska

http://oracle-pl.blogspot.com/Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Oracle

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »