Technologie » Komputery
Bardzo dobre półrocze w Grupie Sage
Jeszcze lepszą dynamikę odnotowano w obrotach i zysku z odnowień licencji oraz zakupu subskrypcji oprogramowania.
Wyższe obroty, zysk i marża
Rok finansowy w Grupie Sage liczony jest od października do września. W maju br. opublikowano skonsolidowane wyniki Grupy za okres październik 2014 – marzec 2015. Dane nastrajają optymizmem: przychody ogółem wyniosły 699 mln funtów (wobec 642mln w analogicznym okresie ubiegłego roku, przeliczonych po bieżących kursach walutowych), a skonsolidowany zysk operacyjny Grupy wzrósł do 183 mln funtów (w ub. I półroczu wynosił 174 mln funtów).
Grupa Sage przedstawiła znakomite wyniki w kategorii tzw. „organicznego wzrostu”, który obejmuje wyłącznie dane ze sprzedaży licencji i subskrypcji oprogramowania oraz usług informatycznych. W tej kategorii na uwagę zasługuje ponad 9% wzrost zysku organicznego oraz zwiększenie marży operacyjnej do poziomu 28,1% (w I półroczu 2014 r. wynosiła ona 27,4%).
Czytaj całość artykułu tutaj: http://erp-view.pl/wiadomosci/bardzo_dobre_polrocze_w_grupie_sage.html
Nadesłał:
openmediagroup
|
Nowy rozdział w Twojej łazience. MOVA Aero C na czele oficjalnego debiutu rynkowego wraz z modelami
Z dala od wielkomiejskiego zgiełku, czyli dlaczego warto zamieszkać na Białołęce?
Brud nie ukryje się nigdzie. Ultrasmukły Dreame T12 Pro do suchych i mokrych zabrudzeń
Przyjemny dom bez uciążliwego upału? Poznaj przepis na chłodne wnętrza latem!
Monterzy w centrum uwagi. WIŚNIOWSKI partnerem tytularnym Monter Show 2026
Komentarze (0)