Rozrywka i wypoczynek » Sport

Basia i Sabina, bliźniaczki z Raciborza zapraszają na III RAFAKO Półmaraton!

Basia i Sabina, bliźniaczki z Raciborza zapraszają na III RAFAKO Półmaraton!
Zobacz więcej zdjęć »
Zaliczyły już 20 startów na zawodach biegowych w kraju. Teraz trenują przed zbliżającym się III RAFAKO Półmaraton Racibórz. Za sobą mają ponad 311 km i nie zwalniają tempa, choć podkreślają, że start w zawodach, to przede wszystkim dobra zabawa i doskonała motywacja do regularnego treningu.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Bliźniaczki Basia i Sabina z Raciborza gorąco zachęcają do udziału w półmaratonie wszystkich, którzy jeszcze nie dopisali się do listy startowej, a ta zamyka się już niedługo. 

Biegają od 5 lat. Początkowo były to treningi wieczorami, kilka razy w tygodniu, na krótkich dystansach. - Od dziecka lubiłyśmy aktywny wypoczynek. Jeździmy na rowerach, chodzimy po górach, dużo spacerujemy. To jednak wciąż było mało. Chciałyśmy jeszcze lepiej zadbać o kondycję i wyrzeźbić sylwetkę. Postawiłyśmy na biegi, bo to najprostsza forma rekreacji – mówi Barbara Piontek z Raciborza.  

Apetyt rósł w miarę jedzenia. Dziewczyny swoje hobby zaczęły traktować całkiem poważnie. Kupiły profesjonalne buty do biegania, koszulki techniczne i zaliczały coraz dłuższe dystanse. - Wciąż jednak biegałyśmy późnym popołudniem, a często nawet po zmroku, ponieważ ludzie z naszej dzielnicy, nie do końca rozumieli naszą sportową pasję – przyznaje Sabina Piontek. 

Po trudnych początkach nastąpił nieoczekiwany zwrot akcji. Rówieśniczki bliźniaczek postanowiły przyłączyć się do treningu. Początkowo nieśmiało, aż w końcu dziewczyny zawiązały team Miedonia Fit. Pod takim szyldem zdecydowały się wystartować w Rybnickim Półmaratonie Księżycowym. - Celowo wybrałyśmy bieg nocny, bo do takich byłyśmy przygotowane – mówi z uśmiechem Sabina. Wszystkim startującym z Miedonia Fit udało się szczęśliwie zaliczyć pierwszy ponad 21 km wyścig. Następne były zawody w rodzinnym mieście. Najważniejsze z nich to półmaraton. - W raciborskim półmaratonie bierzemy udział od pierwszej edycji. Dla nas jest wyjątkowy. Raz, że kibicują nam nasi bliscy, znajomi, sąsiedzi, a dwa, to naprawdę super impreza, doskonałe zorganizowana i ze wspaniałą atmosferą – podkreślają bliźniaczki. 

Dziewczyny miały ochotę na więcej, więc postanowiły przygotować się do maratonu. Łatwo nie było, ale w maju wzięły udział w Maratonie Opolskim. - Siły trzeba było rozłożyć zupełnie inaczej, niż na połówkach. Ale udało się, kolejny nasz biegowy cel osiągnięty – mówi z dumą Basia. 

Siostrzana więź dodaje im powera i motywacji, którą chętnie przekazują wszystkim, którzy chcą tak jak one rozpocząć przygodę z biegami. - Nie zwlekajcie, zapiszcie się już dziś na III RAFAKO Półmaraton Racibórz, dobra zabawa, emocje i wspaniała atmosfera – gwarantowane! - zachęcają biegaczki z Miedonia Fit. Zapisy prowadzone są pod adresem: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=2891. 

Autor: Justyna Korzeniak, Adventure Media
Zdjęcia: Archiwum B. i S. Piontek
***

III RAFAKO Półmaraton Racibórz odbędzie się w niedzielę, 27 sierpnia 2017 roku. Zawodnicy do pokonania  będą mieli dokładnie 21 097,5 m ulicami Raciborza. Trasa posiada atest PZLA. Organizatorami przedsięwzięcia jest Miasto Racibórz, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu, a sponsorem głównym firma RAFAKO S.A. W ramach imprezy odbędą się III Mistrzostwa Polski Energetyków. ***
KONTAKT:
Justyna Korzeniak
justyna.korzeniak@adventure.media.pl 
tel: 530 534 539 
Adventure Media s.c. Agencja Public Relations
www.adventure.media.pl
tel. 32 724 28 84
fax 32 417 01 70


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Adventure Media

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »