Dom » Wnętrza

BAUFLOOR® Creativo w kuchni

BAUFLOOR® Creativo w kuchni
Zobacz więcej zdjęć »
Marzysz o kuchni z modnymi betonowymi elementami? Tak jak właściciele prezentowanej kuchni wykorzystaj BAUFLOOR® Creativo i przekonaj się, że kuchnia w najmodniejszym stylu jest prostsza do realizacji niż Ci się wydaje.

Marzysz o kuchni z modnymi betonowymi elementami? Tak jak właściciele prezentowanej kuchni wykorzystaj BAUFLOOR® Creativo i przekonaj się, że kuchnia w najmodniejszym stylu jest prostsza do realizacji niż Ci się wydaje.
Kuchnie inspirowane industrialnymi loftami biją obecnie rekordy popularności. Właściciele tej kuchni również marzyli o wnętrzu z betonowymi elementami. Niestety okazało się że wykonanie wyspy kuchennej z betonowych płyt będzie zbyt skomplikowane, a przede wszystkim przekroczy ich możliwości budżetowe. Z pomocą przyszedł jednak doświadczony wykonawca, który podpowiedział, że podobny efekt można osiągnąć pokrywając konstrukcję z płyt MDF masą BAUFLOOR® Creativo marki BAUTECH Futura. W ten sposób powstała wyspa kuchenna, która stanowi "centrum dowodzenia" tej niewielkiej, otwartej na salon kuchni. Ciekawym urozmaiceniem betonowej płaszczyzny jest umieszczona na frontowej, wyeksponowanej ściance mapa świata. Dekoracyjny element wzbogaca utrzymaną w tonacji betonowej szarości kuchnię i przywołuje skojarzenia z ogromnymi biurkami za którymi zasiadają prezenterzy popularnych stacji informacyjnych. W rzeczywistości to nawiązanie do podróżniczo-kulinarnych pasji gospodarzy domu, którzy ze swoich wypraw zwożą egzotyczne przepisy i składniki, by potem testować je podczas wspólnego gotowania. Centralne miejsce wyspy podkreśla symetrycznie zamontowana na niej płyta indukcyjna oraz wiszący nad nią okap o geometrycznej formie.
Z kuchenną wyspą skomponowane są subtelnie zróżnicowane szarości ścian, frontów szafek kuchennych, płytek podłogowych wyznaczających granicę kuchennej strefy, sufitu, a nawet lnianej kotary zasłaniającej balkonowe drzwi. Całość ociepla dębowa podłoga salonu i drewniane fronty powtarzające się na części szafek w dużej zabudowie ściennej. Tam również wykonano blat pokryty BAUFLOOR® Creativo w którym zamontowano niewielki zlewozmywak ze stali nierdzewnej, a całość połączono ze szklaną okładziną ściany. Szczelne połączenie tych elementów bardzo dobrze sprawdza się w strefie mokrej. Bezuchwytowe szafki kryją kuchenne skarby, pozwalając podziwiać wysmakowaną kompozycję kolorystyczną i zestawienie różnorodnych faktur materiałów.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

BAUTECH Futura
http://bautech.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »