Technologie » Komputery

Baza danych Oracle 11g Release 2 już dostępna

Baza danych Oracle 11g Release 2 już dostępna
Zobacz więcej zdjęć »
Oracle Database 11g Release 2 jest już dostępna do pobrania z serwisu OTN. Najnowsza wersja czołowej bazy danych opiera się na innowacjach wprowadzonych w bazie danych Oracle Database 11g, które zapewniają firmom lepszy wewnętrzny obieg informacji, wyższą jakość usług oraz znaczne obniżenie kosztów.

Nawet pięciokrotne obniżenie kosztów związanych z serwerami dzięki konsolidacji w sieciach grid

·         W wersji R2 opcja RAC (Oracle Real Application Clusters) oferuje funkcję łączenia serwerów oraz tryb „podłącz i pracuj” dla sieci grid. Pozwala to firmom obniżać koszty związane z eksploatacją serwerów poprzez usprawnienie procesów udostępniania usług i zarządzania bazami danych w skonsolidowanych sieciach grid.

·         Obecnie dostępna jest nowa opcja bazy danych, Oracle RAC One Node. Jest to rozwiązanie, które ułatwia konsolidowanie środowisk bazodanowych o niższym znaczeniu dla działalności biznesowej klientów i tworzenie sieci grid o nadmiarowości i poziomie dostępności zapewnianym przez rozwiązanie Oracle RAC.

 

Obniżenie kosztów związanych z pamięcią masową

·         Połączenie opcji zaawansowanej kompresji i partycjonowania w Oracle Database 11g Release 2 pozwala obniżyć koszty związane z pamięcią masową dzięki kompresji danych dwu- a nawet czterokrotnie, a także dzięki uproszczeniu użytkowania tańszych warstw pamięci masowej.

·         W tej wersji funkcje automatycznego zarządzania pamięcią masową (Oracle Automatic Storage Management) rozszerzono o obsługę uniwersalnego klastrowego systemu plików. Umożliwia to obniżenie kosztów zarządzania pamięcią masową.

 

Eliminacja niewykorzystywanej nadmiarowości

·         Opcje automatycznego zarządzania pamięcią masową, RAC i aktywnej ochrony danych (Active Data Guard) bazy danych Oracle 11g Release 2 pozwalają na wykorzystanie zasobów pamięci masowej i serwerów w taki sposób, aby zapewnić zarówno odporność na uszkodzenia, jak i obsługę bieżących obciążeń produkcyjnych. Pozwala to na eliminację okresów bezczynności serwerów i pamięci masowej.

·         W tej wersji wprowadzono redefiniowanie na podstawie edycji (Edition-based Redefinition), co pozwala klientom na aktualizowanie aplikacji baz danych online, bez konieczności tworzenia w tym celu osobnych środowisk.

 

Lepsza wydajność hurtowni danych

·         Oprogramowanie Oracle Database 11g Release 2 w połączeniu z systemem Oracle Database Machine zapewnia nawet dziesięciokrotnie wyższą wydajność obsługi zapytań.

·         W najnowszej wersji wydajność obsługi zapytań została poprawiona, wprowadzono także możliwość transparentnego wykonywania zapytania z użyciem danych zapisanych w pamięciach wszystkich serwerów w sieci grid.

 

Nawet dwukrotnie wyższa wydajność administrowania bazą danych

·         Zautomatyzowane funkcje zarządzania pozwalają podwoić wydajność administrowania bazą danych w porównaniu ze starszymi wersjami bazy danych Oracle oraz skrócić czas przechodzenia ze starszych wersji na najnowszą.

 

Wypowiedzi towarzyszące

 

„Nasi klienci oczekują funkcji zapewniających lepszą wydajność i dostępność, niższe koszty systemów informatycznych i lepsze możliwości dostarczania informacji użytkownikom biznesowym” — powiedział Andy Mendelsohn, wiceprezes ds. technologii serwerów baz danych w firmie Oracle. „Udostępnienie najnowszej wersji stanowi dopełnienie wizji bazy danych Oracle Database 11g jako odpowiedzi na potrzeby w dziedzinie biznesu i informatyki, a także kontynuację naszej strategii, której celem jest pomoc klientom w dostarczaniu usług o najwyższej jakości przy niskich kosztach.”

 

„Wraz z wykładniczym wzrostem ilości i złożoności informacji przepływających przez centra przetwarzania danych, firmy szukają możliwości obniżania kosztów związanych z systemami informatycznymi i poprawy wydajności procesów administracyjnych” — powiedział Carl Olofson, wiceprezes ds. badań w firmie IDC. „Oracle Database 11g Release 2 oferuje lepsze możliwości przetwarzania w sieciach grid i zarządzania pamięcią masową oraz funkcje administracyjne opracowane w celu umożliwienia użytkownikom lepszego wykorzystania zasobów systemów zarządzania informacjami. Jednocześnie łatwiejsze staje się zarządzanie pamięcią masową i infrastrukturą systemów powiązanych, a ich koszty maleją.”

 

Informacje dodatkowe

·  Oracle Database 11g

·  Oracle Database 11g Release - broszura informacyjna

·  Oracle Database - podcasty

·  Oracle Blog: Database Insider

 

O Korporacji Oracle

Oracle jest największym na świecie dostawcą oprogramowania biznesowego. Więcej informacji na stronie www.oracle.com

Od ponad 32 lat Oracle pozostaje w ścisłej czołówce pod względem innowacyjności, zaś jej rozwiązania informatyczne zmieniają sposób prowadzenia biznesu przez firmy na całym świecie. Aby poznać najnowsze technologie Oracle, odwiedź stronę "Innovation Showcase" (oracle.com/innovation) która będzie aktywna przez 100 dni poprzedzające termin konferencji Oracle OpenWorld.

 

Znaki towarowe

Oracle jest zarejestrowanym znakiem towarowym korporacji Oracle i/lub jej filii.

Inne nazwy mogą być znakami towarowymi zarejestrowanymi na rzecz odpowiednich osób uprawnionych.

 

Kontakt

Katarzyna Pilarska, PR Manager Oracle Polska, tel. 0 602 410 795Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Oracle

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »