Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

Bear Grylls uczy prezydenta survivalu

Bear Grylls uczy prezydenta survivalu
Zobacz więcej zdjęć »
Bear Grylls wkrótce wróci na ekrany telewizorów z nowym programem. Producenci serii „Running Wild with Bear Grylls” przygotowali sporą niespodziankę.

W jednym z odcinków pojawi się prezydent Stanów Zjednoczonych. Barack Obama jest kolejną znaną osobą, której legenda survivalu pokaże, jak przeżyć w dziczy.
 
Serię programów „Running Wild with Bear Grylls”, produkowanych przez amerykańską stację NBC, rozpoczęto w 2014 r. Obecnie emitowany jest już drugi sezon cyklu prowadzonego przez brytyjskiego mistrza survivalu. W odcinku specjalnym wystąpi sam Barack Obama. Miejsce akcji to Alaska, a materiały do programu kręcono na początku września br.
 
Idea tej serii telewizyjnej zakłada konfrontowanie znanych osób z dziką naturą i sposobami przetrwania w ekstremalnych warunkach. Wcześniej Bear Grylls gościł już m.in. gwiazdy kina, w tym np. Bena Stillera, Zaca Effrona czy Kate Winslet. Każdy z dotychczasowych odcinków przyciągał przed telewizory kilkumilionową widownię. Odcinek specjalny z prezydentem USA zanotuje z pewnością rekordowy poziom oglądalności” – komentuje ekspert ds. survivalu w serwisie broń.pl, Piotr Pietrzykowski.
 
Odcinek z udziałem Obamy ma zostać wyemitowany jeszcze w 2015 r. Na razie nie wiadomo, kiedy nowa seria „Running Wild with Bear Grylls” pojawi się w polskiej telewizji. Poprzedni sezon można aktualnie oglądać w Discovery Life.
 
Od komandosa do ikony survivalu
 
Edward Michael Grylls, bo tak naprawdę nazywa się Bear Grylls, nie jest – jak to często bywa z postaciami znanymi z ekranów TV – jedynie produktem marketingowym.
 
Brytyjczyk ma na koncie wiele spektakularnych osiągnięć. Zanim jeszcze poznała go telewizyjna publiczność, służył w brytyjskich służbach SAS. W 1998 r., kiedy miał 23 lata, zdobył Mount Everest. Później przeszedł zamarznięte Morze Arktyczne, przeleciał lotnią nad najwyższym szczytem planety oraz pobił rekord Guinessa w najdłużej trwającym lataniu w tunelu aerodynamicznym. Swoja historię survivalowa legenda przedstawiła w książce pn. „Kurz, pot i łzy. Autobiografia”.
 
Bear Grylls to człowiek-instytucja, najbardziej znany na świecie propagator survivalu. Przez lata wyprodukowano naprawdę sporo programów z jego udziałem, z niemalże kultową już „Sztuką przetrwania” na czele. Ma też na koncie kilka ciekawych pozycji książkowych, dzięki którym można wejść mocniej w ten świat. Od kilku lat Brytyjczyk ściśle współpracuje także z firmą Gerber, jednym z największych producentów sprzętu survivalowego. W efekcie powstała nowa marka – Gerber Bear Grylls. Produkty firmowane takim właśnie logo, np. noże, krzesiwa i latarki, zostały przez niego gruntownie przetestowane w ciężkich warunkach. To też dobrze pokazuje jego znaczenie” – dodaje Piotr Pietrzykowski.
 
Jak wskazuje ekspert serwisu broń.pl, to głównie dzięki Grylls’owi survival szerzej zaistniał w społecznej świadomości. Równocześnie widocznie wzrosło – szczególnie wśród męskiej części – zainteresowanie praktycznymi aspektami sposobów przetrwania w nieprzychylnych człowiekowi warunkach.


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

tab2

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »