Rozrywka i wypoczynek » Sport

Beczka piwa dla najliczniejszej grupy biegaczy

Beczka piwa dla najliczniejszej grupy biegaczy
Zobacz więcej zdjęć »
Do drugiej edycji RAFAKO Półmaraton Racibórz coraz bliżej. Z dnia na dzień zapełnia się lista startowa, a organizatorzy dokładają atrakcji i nagród. Oprócz upominków i czeków finansowych do zdobycia będzie jeszcze beczka raciborskiego piwa.

II RAFAKO Półmaraton Racibórz w tym roku odbędzie się 28 sierpnia. Biegacze do pokonania będą mieli 21097, 5 m malowniczymi ulicami miasta. Trasa posiada atest PZLA. W półmaratonie może wystartować maksymalnie 800 osób. Z dnia na dzień na liście startowej przybywa uczestników z kraju i zagranicy. Nic dziwnego, bo do wygrania są bardzo atrakcyjne nagrody. Za zdobycie pierwszych sześciu miejsc łączna pula nagród finansowych wynosi 7 tys. zł. Z tego zwycięzca otrzyma czek o wartości 2 tys. zł. Najszybsi biegacze dostaną także pamiątkowe puchary. Nagrodę przewidziano również dla osoby, której uda się pokonać ubiegłoroczny rekord trasy, a ten wynosi 1:06: 11. Przypomnijmy, że zdobył go Kenijczyk Rob Abel. 

Wzorem ubiegłego roku odbędzie się konkurs promujący miasto, w którym do wygrania będą cenne nagrody. Przewidziano także nagrody rzeczowe dla najszybszej raciborzanki i raciborzanina. Swoje upominki i wyróżnienia będą mieli też energetycy, bowiem w ramach półmaratonu odbywać się będą II Mistrzostwa Polski Energetyków. Wszyscy półmaratończycy, którzy ukończą bieg otrzymają pamiątkowe medale. 

Nowością w tym roku będzie specjalne wyróżnienie dla najliczniejszej grupy biegaczy. Team, który najliczniej stawi się na linii mety, a jego zawodnicy ukończą bieg w zakładanym czasie otrzyma 50-litrową beczkę piwa z Raciborskiego Browaru, niezwykle cenionego przez amatorów złocistego trunku z całej Polski. Jest o co walczyć! Zatem, zapraszamy kluby i organizacje biegowe, aby czym prędzej wpisywali się na listę startową, która znajduje się pod adresem: http://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=2196.

Warto przypomnieć, że w ramach półmaratonu odbędzie się również bieg charytatywny – Mini RAFAKO  Półmaraton Racibórz, z którego całkowity dochód przekazany zostanie na leczenie i rehabilitacje dwójki młodych raciborzan- Wiktorii i Jurka. Na ten bieg (2109m ) zapisywać można się tutaj: http://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=2432. Ponadto przez cały dzień w miasteczku biegacza (teren SP 4) odbywać się będzie piknik rodzinny z licznymi atrakcjami dla dzieci i dorosłych. 

Organizatorami biegu są: Miasto Racibórz, Ośrodek Sportu i Rekreacji, a sponsorem tytularnym RAFAKO S.A. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Adventure Media

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 2 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »