Dom » Budownictwo

Betafence ochrania stadion UFO w Donieckuów

Betafence ochrania stadion UFO w Donieckuów
Zobacz więcej zdjęć »
Już dziś, w środę, 27. czerwca, na stadionie Donbass Arena w Doniecku zostanie rozegrany półfinałowy mecz EURO 2012. Podczas imprezy tej klasy niesamowicie ważne jest bezpieczeństwo, dlatego fundator obiektu – Rinat Achmetov – postawił na system ogrodzeniowy firmy Betafence.

Donbass Arena to jeden z 4 ukraińskich stadionów, gdzie odbywają się Mistrzostwa w piłce nożnej EURO 2012. Jego konstrukcja – owalny kształt i fasada ze szkła – przypomina nieco UFO (Niezidentyfikowany Obiekt Latający), szczególnie nocą, gdy przez szkło przenika niebieskie światło.

Otoczony bezpieczeństwem

Stadion został zbudowany w latach 2006-2009, a w trakcie roku 2009 było na nim instalowane ogrodzenie oraz kontrola dostępu. System panelowy Nylofor 2D Super na słupach D, specjalne bramy z wypełnieniem Nylofor 2D Super i inne elementy kontroli dostępu (unikalne słupy do bram, daszki nad bramami wejściowymi) – wszystko w kolorze szarym – zostały wyprodukowane w zakładach Betafence w Kotlarnii (Polska) i Werl (Niemcy). Wszystkie zastosowane rozwiązania spełniają restrykcyjne regulacje UEFA.

„Elite” znaczy najwyższa klasa

Stadion Donbass Arena może pomieścić 50.000 fanów futbolu, a przez UEFA został zaliczony do klasy „Elite” (czyli najwyższej). Cała inwestycja została sfinansowana przez najbogatszego ukraińskiego biznesmena – Rinata Achmetova, właściciela drużyny „Szachtar Donieck”.

Ceremonia otwarcia w 2009 roku została uświetniona przez występ Beyonce Knowles, dla której był to pierwszy koncert na terenie Ukrainy.

Rozgrywki EURO 2012

Na stadionie Donbass Arena są zaplanowane następujące mecze:

11.06.2012 – Francja – Anglia

15.06.2012 – Ukraina – Francja

19.06.2012 – Anglia – Ukraina

23.06.2012 – Ćwierćfinał

27.06.2012 – Półfinał

 

Więcej newsów firmowych można znaleźć na portalu eksperckim www.ogradzamy.pl.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Betafence

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 3 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »