Dom » Budownictwo

Betafence ogradza włoski oddział Magneti Marelli

Betafence ogradza włoski oddział Magneti Marelli
Zobacz więcej zdjęć »
Ogrodzenie panelowe firmy Betafence ochrania potencjalnie niebezpieczne zbiorniki z ciekłym azotem na terenie fabryki Magneti Marelli w Mediolanie.

Zagrożenie wybuchem

Ciekły azot ma temperaturę -196⁰ C. Uwolnienie go z butli, w wyniku czego zmiesza się z powietrzem o temperaturze w przedziale 0-20 stopni C, poskutkuje gwałtownym rozprężeniem do stanu gazowego. Podczas takiego procesu azot zwiększy swoją objętość kilkadziesiąt razy i może spowodować groźną w skutkach eksplozję.

Skuteczne zabezpieczenie

Butle z ciekłym azotem, zwłaszcza te znajdujące się w pobliżu budynków przemysłowych, wymagają profesjonalnego zabezpieczenia terenu. Firma Mangeti Marelli do ochrony swoich zbiorników przy fabryce w Mediolanie wybrała system ogrodzeniowy Nylofor 3D (Betafence). Panele ogrodzeniowe, których przęsła zbudowane są z grubych zgrzewanych drutów, zapewniają sztywność i trwałość ogrodzenia, jednocześnie utrudniając intruzom wstęp na teren podwyższonego ryzyka.

Panele ogrodzeniowe Nylofor 3D

Ogrodzenie składa się z paneli ogrodzeniowych Nylofor 3D w kolorze zielonym RAL 6005, których łączna długość wynosi 60 metrów. Panele zostały zamontowane na słupach kwadratowych za pomocą złączek z tworzywa sztucznego. Dostęp do magazynu zbiorników możliwy jest dzięki dopasowanym furtkom oraz bramie dwuskrzydłowej Nylofor 3D. Całość została dodatkowo wzmocniona i usztywniona poprzez postawienie jej na wylewce betonowej.

Ochrona tego, co najważniejsze

Bezpieczeństwo jest jedną z najważniejszych wartości, wpisanych w strategię Magneti Marelli. Firma produkuje systemy, odpowiadające za kontrolę pracy silnika, urządzeń elektrycznych oraz zawieszenia w samochodach, których używamy na co dzień. Aby profesjonalnie zabezpieczyć swoje zasoby MM wybrała Betafence - firmę, która od 130 lat „Ochrania to, co najważniejsze".

Więcej aktualności firmy Betafence można znaleźć na stronie www.ogradzamy.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Betafence

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »