Firma » Biznes

Betafence prezentuje centrum innowacji – rozmowa z twórcą

Betafence prezentuje centrum innowacji – rozmowa z twórcą
Zobacz więcej zdjęć »
W Tortoreto firma Betafence Italia otworzyła nowoczesne centrum innowacji, będące wzorem dla całej Grupy. Alfredina Gloria, kierownik innowacji włoskiego oddziału Betafence, opowiedziała o powstaniu centrum.

Ideą utworzenia przez Betafence centrum innowacji, jest umocnienie firmy na pozycji lidera rynku. Według A. Glorii nieustanne poszukiwanie innowacji jest w konkurencyjnych sektorach, takich jak branża zabezpieczeń, jest kwestią zasadniczą. „Stagnacja może oznaczać utratę rynku” – podkreśla.

Pytanie: Czym dla Betafence jest innowacja?

Odpowiedź: Innowacja dla Betafence to wyprzedzenie konkurentów, tak w kwestii materiałów i technologii, jak projektowania i tworzenia nowych produktów. Dlatego też odświeżamy co roku naszą ofertę, zarówno ulepszając dotychczasowe produkty, jak i opracowując nowe pomysły, innowacyjne materiały i optymalne rozwiązania zaspokajające potrzeby i gusta klientów. Eksperymentujemy na przykład z nowymi farbami, używamy nowoczesnych materiałów, jak stal corten i aluminium, wykorzystując je w naszych akcesoriach. Ponadto stawiamy na design, a ostatnio pracujemy nad połączeniem aluminium z innymi materiałami (drewno, kamień, szkło). W ten sposób stworzyliśmy słup z elementami oświetlenia.

 

https://www.youtube.com/watch?v=hBOiQzBAndE

 

P: W jaki sposób można połączyć estetykę i funkcjonalność?

O: W Betafence estetyka zawsze idzie w parze z funkcjonalnością. Z jednej strony dbamy o każdy szczegół produktu w celu zaoferowania odpowiednich walorów estetycznych, z drugiej - podczas projektowania - rozpoczynamy zawsze od cech, które przesądzają o użyteczności, o praktyczności, o łatwości montażu i o trwałości gotowego wyrobu. Dokonaliśmy przełomowych odkryć w kwestii opracowania powłoki drutu stalowego, czyli w dziedzinie, w której włoski zakład jest pilotażowym. Używamy stopów aluminium i cynku, czyli niezwykle trwałych materiałów, lecz pracujemy także nad nowymi. Pragniemy podkreślić, że w ramach naszego pełnego zaangażowania w ochronę środowiska wybieramy wyłącznie surowce dostarczane przez certyfikowanych producentów, nie zawierające substancji toksycznych i szkodliwych zgodnie z przepisami rozporządzenia REACH. Staramy się wyróżniać zawsze materiały i rozwiązania, które są przyjazne dla środowiska. Również na poziomie produkcji dążymy do ograniczenia wpływu na środowisko.

 

P: Jakie są mocne strony centrum innowacji Betafence?

O: Naszym najważniejszym kapitałem są ludzie, którzy każdego dnia pracują nad tworzeniem bezpieczeństwa, proponując takie rozwiązania przemysłowe, zapewniające odpowiednią ochronę na każdym poziomie. Naszym walorem jest przede wszystkim zespół - dynamiczny i gotowy, żeby określić i wyprzedzić wymagania rynku. Harmonijna współpraca inżynierów, techników budowlanych, specjalistów branżowych oraz pracowników techniczno-handlowych, z dużym doświadczeniem w odpowiednio skoordynowanych działaniach na wszystkich etapach pracy, pozwala nam zaoferować takie rozwiązania, które są w stanie spełnić rzeczywiste potrzeby rynku. Umożliwia nam wprowadzenie funkcjonalnych ulepszeń już istniejących rozwiązań lub zupełnie nowych nowe, w różnych branżach: począwszy od infrastruktury na obiektach sportowych, gdzie wymagany jest bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa, skończywszy na rozwiązaniach stosowanych w obiektach mieszkalnych. Jednym z czynników prowadzących do sukcesu naszych nowych produktów silna synergia z produkcją. Nieodzowną w całym projekcie, od momentu koncepcji do opracowania naszych produktów.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Betafence

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »