Gospodarka » Bezpieczeństwo

Betafence z 10-letnim kontraktem dla Statoil

Betafence z 10-letnim kontraktem dla Statoil
Zobacz więcej zdjęć »
Największa rafineria firmy Statoil w Norwegii zostanie ogrodzona przez firmę Betafence. W ramach kontaktu belgijski producent przygotuje ponad 2,2 km ogrodzenia wraz z kontrolą dostępu.

Firma Betafence w wyniku złożonego procesu kwalifikacyjnego pokonała konkurentów i związała się 10-letnim kontraktem z norweską spółką energetyczną Statoil. Umowa obejmuje wymianę obecnego ogrodzenia obwodowego rafinerii w Mongstad na nowy system ogrodzeniowy Betafence z kontrolą dostępu o łącznej długości 2,2 km.

Złożony przetarg

Aby wyłonić zwycięzcę przetargu każdy kandydat musiał poddać się audytowi weryfikacyjnemu, a także procesowi oceny bezpieczeństwa, zdrowia, ochrony środowiska oraz jakości produktu.

Te kryteria były szczególnie ważne, ponieważ rafineria Statoil położona jest w bliskim sąsiedztwie linii brzegowej, a dodatkowo musi zmagać się z trudnymi warunkami klimatycznymi panującymi w Norwegii. Morski, wilgotny klimat jest szczególnie szkodliwy dla stalowych konstrukcji takich jak ogrodzenia.

10-letni kontrakt

Po podpisaniu kontraktu jeszcze w kwietniu tego roku firma Betafence przystąpiła do realizacji projektu. Współpracuje w tym zakresie z dwoma norweskimi podwykonawcami: Hansen & Eknes AS oraz Solheim Gjerdenett.

W celu skutecznej ochrony stalowych ogrodzeń przed korozją w warunkach wysokiej wilgotności i obecności soli w powietrzu użyta zostanie podwójna ochrona drutów: pokrycie specjalnym stopem o nazwie Zincalu (cynk domieszkowany aluminium) oraz grubsza niż normalnie powłoka poliestrowa. Dzięki takiemu rozwiązaniu system będzie zdecydowanie bardziej żywotny.

Modernizacja ogrodzenia ma planowo zakończyć się w ciągu 8 miesięcy. W tym czasie Betafence będzie zarządzać całym procesem, a także dostarczy materiały z brytyjskiej fabryki w Sheffield. Po zakończeniu projektu firma będzie wspierać i konserwować system przez kolejnych 10 lat.

Dostawca kompleksowych rozwiązań

- Z producenta ogrodzeń firma Betafence skutecznie przekształciła się w dostawcę kompleksowych rozwiązań dotyczących ochrony obwodowej o wysokim stopniu bezpieczeństwa dla sektora ropy naftowej i gazu. – mówi Michele Volpi, prezes Betafence. - Jesteśmy dumni z tej przemiany i wartości dodanej, którą możemy zaoferować firmie Statoil i rafinerii Mongstad dzięki naszym umiejętnościom zarządzania projektem.

Firma Statoil

Statoil to międzynarodowa spółka energetyczna, która działa w 36 krajach i zatrudnia blisko 23 000 pracowników. W Norwegii znajduje się nie tylko jej główna siedziba (w Stavanger), lecz także największa rafineria - w Mongstad. Oprócz niej kompleks obejmuje terminal naftowy, zakład przetwórstwa gazu, elektrociepłownię oraz centrum technologii CO2.

 

Więcej aktualności z wydarzeń w życiu Betafence można znaleźć na www.ogradzamy.pl.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Betafence
http://www.ogradzamy.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »