Technologie » Komputery

Bez IT firmy transportowe tracą czas i pieniądze

Bez IT firmy transportowe tracą czas i pieniądze
Zobacz więcej zdjęć »
Prowadzenie firmy transportowej to zadanie pochłaniające dużo czasu oraz zasobów. Obecnie trudno wyobrazić sobie dobrze prosperujące przedsiębiorstwo z branży T&L, które pomimo dużego doświadczenia oraz wysiłku wkładanego w bieżącą działalność, nie musiałoby korzystać ze wsparcia rozwiązań IT.

Nadal jednak na rynku są firmy, które nie inwestują w nowe technologie, a tym samym ponoszą większe koszty działalności, nie wykorzystują swojego potencjału – i co za tym idzie – nie mogą w pełni stawić czoła konkurencji. Jednym z najbardziej pożądanych dóbr jest obecnie czas, dlatego coraz mniej zrozumienia znajduje jego marnowanie na zarządzaniu danymi bez pomocy rozwiązań IT lub ich wsparciu w niewielkim, podstawowym zakresie. Na takim podejściu tracą jednak nie tylko firmy, ale także ich klienci.

Przedsiębiorstwa transportowe, które chcą zmierzyć się m.in. z potrzebą optymalizacji procesów, nieefektywnym wykorzystaniem floty czy odciążeniem pracowników z tradycyjnego, telefonicznego sprawdzania i śledzenia przemieszczających się pojazdów, powinny przemyśleć swoją strategię w obszarze IT. Firmy mogą uporać się z tego rodzaju problemami oraz sprostać innym, bieżącym wyzwaniom przy pomocy rozwiązań telematycznych. Chociaż wielki boom w obszarze popularności oraz zastosowania rozwiązań telematycznych jest jeszcze przed nami, to firmy transportowe coraz śmielej dopytują o tego rodzaju narzędzia. Umożliwiają one bardziej optymalne wykorzystanie zasobów, dzięki czemu przewoźnicy są w stanie dostarczyć więcej przesyłek, a tym samym osiągnąć większe dochody. Równocześnie dostają jasny wgląd w sytuację firmy: widzą, które obszary działalności prowadzą do zbędnych wydatków i mogą odpowiednio zareagować na niepotrzebne marnotrawstwo pieniędzy, czasu i potencjału pracowników, którzy mogą skupić się na realizacji celów biznesowych.


czytaj całość artykułu tutaj: http://www.magazynit.pl/it-solutions/bez-it-firmy-transportowe-traca-czas-i-pieniadze.htmlRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

openmediagroup

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »