Technologie » Komputery

Bezpieczna pamięć USB w gronie najbardziej wytrzymałych gadżetów świata

Bezpieczna pamięć USB w gronie najbardziej wytrzymałych gadżetów świata
Zobacz więcej zdjęć »
Dział Technology & Gadgets portalu msn.com wybrał SafeSticka jako najbardziej wytrzymały produkt w kategorii pamięci przenośnych USB.

Redaktorzy msn.com uznali SafeSticka za praktycznie niezniszczalnego. Został on poddany kilku różnym testom wytrzymałościowym m.in. przejeżdżano po nim Range Rover'em, podpalano go palnikiem acetylenowym, uderzano młotem, a nawet wyprano w pralce automatycznej i wciąż działał. Przebieg testów został sfilmowany i jest dostępny pod adresem: http://tnij.org/dq9l . Oprócz niewątpliwej wytrzymałości fizycznej, dane przechowywane na nośniku są zabezpieczone poprzez automatyczne szyfrowanie sprzętowe algorytmem AES-256.

Przypomnę , że bezpieczna pamięć USB SafeStick to produkt szwedzkiej firmy BlockMaster, która od 2004 r. zajmuje się produkcją sprzętowo szyfrowanych pendriveów. Produkt dostępny jest na polskim rynku od początku 2009 r. w rozmiarach od 512MB do 64 G i posiada polski interfejs użytkownika. SafeStick jest kompatybilny zarówno z systemami Windows (2000, XP, Vista), jak również z systemem MacOS.

Wszystkie dane zapisywane na SafeSticku są szyfrowane za pomocą algorytmu AES z 256-bitowym kluczem. AES został oficjalnie wybrany jako standard zabezpieczania danych w instytucjach rządowych w Stanach Zjednoczonych.

Po włożeniu do portu USB i wpisaniu hasła użytkownika, SafeStick pracuje jak zwykły pendrive, nie jest wymagana instalacja żadnego oprogramowania na komputerze. Dane zapisane na SafeSticku są zawsze bezpieczne, użytkownik nie ma możliwości wyłączenia szyfrowania.

Standardowe mechanizmy zabezpieczeń zostały uzupełnione automatyczną blokadą nośnika po określonym czasie bezczynności oraz ochroną przed atakiem słownikowym - po 20 nieudanych próbach wpisania hasła dane zapisane na SafeSticku ulegają trwałemu usunięciu.

Jedną z podstawowych cech wyróżniających produkt jest możliwość centralnego zarządzania wszystkimi pamięciami SafeStick w organizacji. Do tego celu służy konsola zarządzająca SafeConsole, dostępna z poziomu przeglądarki internetowej.

Największą zaletą korzystania z SafeConsole jest możliwość zdalnego odzyskiwania haseł zapomnianych przez użytkowników. Ponadto konsola umożliwia automatyczne odblokowanie SafeSticka na zaufanych komputerach. Jedna z nowych funkcji, EasyShare, pozwala na wspódzielenie wybranych dokumentów na niezaufanych komputerach bez ujawniania głównego hasła i dostępu do plików.

Najnowsza wersja konsoli, SafeConsole 3.3.2, pozwala ponadto na monitorowanie każdego logowania i wylogowania użytkownika do swojego SafeSticka, a także monitoruje wszystkie dane kopiowane i usuwane z SafeSticka.

Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie: www.safestick.pl .Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

MWT Solutions
http://www.mwtsolutions.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »