Dom » Budownictwo

Bezpieczny Polak przed szkodą – kolejna konferencja programu Dom Bezpieczny

Bezpieczny Polak przed szkodą – kolejna konferencja programu Dom Bezpieczny
Zobacz więcej zdjęć »
Czym jest analiza zagrożeń budynków? Kiedy najlepiej ją wykonać – na etapie planowania, budowy, czy może już w istniejącym domu? Odpowiedzi na te pytania będą tematem kolejnej konferencji w ramach programu społecznego Dom Bezpieczny, której partnerem merytorycznym jest Pilkington IGP

Czym jest analiza zagrożeń budynków? Kiedy najlepiej ją wykonać – na etapie planowania, budowy, czy może już w istniejącym domu? Odpowiedzi na te pytania będą tematem kolejnej konferencji w ramach programu społecznego Dom Bezpieczny, której partnerem merytorycznym jest Pilkington IGP, producent szyb bezpiecznych.

6 czerwca br. w siedzibie głównej koalicji Dom Bezpieczny przy ul. Danusi 2 w Warszawie, odbędzie się kolejna konferencja poświęcona tematyce bezpieczeństwa w naszych domach. Zaproszeni goście będą rozmawiać o tym, jak dokonać analizy zagrożeń naszych domów, aby zminimalizować ryzyko włamania, nie wydając na zabezpieczenia kwoty większej niż w konkretnej sytuacji potrzeba. Wśród zaproszonych gości znajdą się ambasadorzy programu – aktor Tomasz Stockinger, znany m.in. z serialu „Klan” oraz Stefan Siudalski, ekspert ds. systemów ochrony.

 „Aby prawidłowo dobrać środki ochrony najpierw trzeba określić, jak duże jest zagrożenie naszego mieszkania i przed jakimi konkretnie rodzajami agresji musimy się ochronić. Dopiero wtedy można optymalnie dobrać zabezpieczenia proporcjonalnie do zagrożeń.” – mówi Stefan Siudalski, ekspert ds. systemów ochrony, twórca autorskiej punktowej metody określania zagrożeń i doboru wg zagrożeń środków ochrony. „Inne ryzyka i inne zestawy zabezpieczeń są niezbędne dla domów, a inne dla mieszkań.  W sposób nieprzemyślany można wydać bardzo duże pieniądze na ochronę, lecz bez wzajemnego zgrania zabezpieczeń mechanicznych i elektronicznych, zamiast zabezpieczyć się można przywabić złodzieja, np. montując kraty stanowiące drabinę na wyższe piętra.”   

Mnie włamanie nie dotyczy. #PrawdaCzyFałsz?

To już kolejna, po konferencji inicjującej, odsłona programu Dom Bezpieczny poświęcona ochronie przed włamaniem. „Styczniowa konferencja potwierdziła, jak bardzo potrzebne jest usystematyzowanie i przekazanie obiektywnej, kompletnej wiedzy na temat zabezpieczeń i bezpieczeństwa w domach.” – mówi Ewelina Wójcicka koordynator komunikacji marketingowej w NSG Group właściciela marki Pilkington. Eksperci, wśród których znaleźli się Andrzej Boreczek z Polskiego Stowarzyszenia Serwisów Kluczowych i Maciej Żyła z Laboratorium Techniki Budowlanej pokazali, jak w prosty sposób można zabezpieczyć swój dom i posesję przed włamaniem. Goście obecni na konferencji przekonali się naocznie, jak w łatwy sposób można otworzyć kłódkę przy pomocy niewielkiej pęsetki czy sforsować okno używając jedynie śrubokręta. Dowiedzieli się również, jak ryzykowne jest nieodpowiednie instalowanie krat w oknach, które wprawdzie utrudnią złodziejowi dostanie się do wnętrza, ale mogą stanowić śmiertelną pułapkę dla mieszkańców podczas pożaru.

Rozważnie i bezpiecznie

Celem inicjatywy Dom Bezpieczny jest wzrost świadomości na temat zagrożeń znajdujących się w naszych domach i najbliższym otoczeniu oraz działanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa.W drodze branżowych dyskusji, dochodzenia do konsensu, wypracowujemy standardy rozwiązań bezpiecznych. W przystępny sposób prezentujemy, które powszechnie występujące opinie na temat bezpieczeństwa są prawdziwe, a które nie powinny za takie uchodzić.” – mówi Karol Klos. Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w najbliższym spotkaniu prosimy o kontakt z project managerem inicjatywy Karolem Klosem, e-mail karol.klos@dombezpieczny.com .

 

Konferencję będzie można także oglądać „na żywo” na kanale YouTube programu Dom BezpiecznyRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

KLAXON Communications
http://www.klaxon.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »