Firma » Biznes

Biały Listek Polityki dla ANG Spółdzielni Doradców Kredytowych

Coraz więcej firm w Polsce dostrzega konieczność uwzględniania w swoim modelu biznesowym działań CSR. Świadczy o tym liczba 111 firm zgłoszonych do VI już edycji Listków CSR Polityki. Wśród laureatów plebiscytu, drugi raz z rzędu znalazła się ANG Spółdzielnia Doradców Kredytowych.

Biały Listek Polityki otrzymują firmy, które deklarują wdrażanie wszystkich najistotniejszych kategorii zarządczych rekomendowanych przez normę ISO 26000 oraz ciągle doskonalą swoje działania w tym zakresie na rzecz efektywnego zarządzania wpływem swojej firmy. W tym roku do konkursu zgłosiło się 111 firm, aż 17 proc. z nich reprezentuje branżę finansową.

- Jest nam niezmiernie miło, że po raz kolejny zostaliśmy wyróżnieni przez Politykę za działania z zakresu CSR – mówi Artur Nowak-Gocławski z ANG Spółdzielni Doradców Kredytowych. – Znalezienie się w tak znamienitym gronie laureatów utwierdza nas w przekonaniu, że nasze działania mają sens i że nie jesteśmy w tej kwestii osamotnieni. Cieszymy się, że coraz więcej firm zauważa konieczność wdrażania u siebie strategii związanych z odpowiedzialnym zarządzaniem przedsiębiorstwem.

Warunkiem wzięcia udziału w tegorocznej edycji plebiscytu było uzupełnienie ankiety. Pytania w niej zawarte zostały przygotowane przez ekspertów odpowiedzialnego rozwoju z firmy doradczej Deloitte. Bazowały na wytycznych międzynarodowej normy społecznej odpowiedzialności ISO 26000 w siedmiu obszarach: zarządzanie i ład korporacyjny, prawa człowieka, zachowania wobec pracowników, ochrona środowiska, dbałość o klienta, uczciwość biznesowa, zaangażowanie społeczne. W tym roku ankietę rozszerzono o pytanie dotyczące sektora HR, który odgrywa priorytetową rolę w zrównoważonym rozwoju. Jak przekonują organizatorzy konkursu, kapitał ludzki w organizacji jest równie istotny dla budowania wartości firmy jak kapitał finansowy, a współczesne przedsiębiorstwa są bardziej niż kiedykolwiek uzależnione od oczekiwań, jakie stawiają im interesariusze, w tym pracownicy.

Jak wynika z  analizy ankiet zgłoszonych do zestawienia, przeprowadzonych przez Deloitte, ok. 90 proc. firm posiada aktualny, wdrożony i adekwatny dla działalności w Polsce dokument definiujący m.in. kierunki, priorytety, cele i zadania związane ze społecznie odpowiedzialnym zarządzaniem przedsiębiorstwem. Nadal jednak tylko część firm zarządza biznesem w sposób zintegrowany, a tylko niespełna połowa dokonuje całościowego pomiaru wpływu swoich działań na otoczenie*.

ANG Spółdzielnia Doradców Kredytowych to profesjonalna organizacja doradztwa finansowego, która posiada oddziały na terenie całej Polski. Z organizacją współpracuje ponad 500 spółdzielców i doradców. Jej partnerami biznesowymi są wszystkie najważniejsze banki w kraju. Spółdzielnia powstała w roku 2010, jako alternatywne dla korporacji miejsce pracy dla doświadczonych doradców kredytowych. Formuła spółdzielni gwarantuje Członkom współwłasność i współdecydowanie o kierunkach działania Spółdzielni.  ANG Spółdzielnia Doradców Kredytowych jest organizacją, która przywiązuje dużą wagę do tego, aby być firmą odpowiedzialną społecznie i rozwijającą się zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Jako jedyna w branży pośredników finansowych, publikuje swoje dane finansowe oraz wydaje zintegrowany raport społeczny.

 

 

 

* Źródło: PolitykaRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

brandscope

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »