Dom » Wnętrza

Bidet a świadomość Polaków na temat higieny.

Bidet a świadomość Polaków na temat higieny.
Zobacz więcej zdjęć »
Higiena osobista jest to czynność, którą powinien pilnować każdy z nas. Zaniedbanie jej, może prowadzić do licznych chorób. Nie każdy z nas, ma świadomość tego, że ją zaniedbuje. Zastanówmy się, jak wygląda to naszym społeczeństwie, na pewnym przykładzie.

Zadaj sobie pytanie: Co robisz, jak masz brudne ręce? Za pewne powiesz, że idziesz pod kran, stosujesz mydło i je myjesz pod wodą, a następnie wycierasz do sucha. A teraz pomyśl, co robisz po wypróżnianiu? Większość z nas, pewnie powie, że używa papieru toaletowego i na tym kończy temat. A dlaczego gdy masz brudne ręce, nie użyjesz tylko papieru, aby je wytrzeć? Suchym papierem, nie doczyścisz dokładnie rąk. Dlaczego więc inne miejsce w swoim ciele oczyszczasz tylko papierem? Jesteś pewien, że jest to higieniczne?

Jeśli stosujesz tylko i wyłącznie papier toaletowy, musisz wiedzieć, że jesteś w błędzie, jeśli sądzisz, że jest to higieniczne. Papierem, rozcieramy tylko cały brud, zamiast się jego pozbyć. Dlatego świadome tego problemu osoby, coraz częściej montują w domach - bidety. Dzięki nim, możemy utrzymać prawidłową higienę, stosując wodę, a papier użyć tylko do wycierania na sucho. Jeśli jest problem z montażem bidetu w naszej toalecie, możemy kupić specjalną nakładkę myjącą, na deskę sedesową, która po podłączeniu wody, pełni funkcję bidetu.

Warto także zakupić nawilżany papier toaletowy. Na pewno będzie to lepsze rozwiązanie, od zwykłego suchego papieru. Jego koszt jest nie duży, a pozwoli nam polepszyć naszą higienę.

Polacy często się śmieją, z tego, że w niektórych krajach są sedesy z funkcją podmywania, suszenia czy podgrzewania deski sedesowej. Wynika to, z ich zacofania, na temat higieny po wypróżnianiu. Ktoś to używa tylko papieru i usłyszy o takim „dziwnym” sedesie, myśli, że to jest głupota i zaczyna się wyśmiewać z takiego dziwnego urządzenia. Ludzie od zawsze boją się zmian, wolą swoją strefę komfortu, ale warto jest mówić o tym głośno, bo są nie świadomi tego, że stare rozwiązanie, nie zawsze jest dobre.
 
Artykuł powstał we współpracy ze sklepem internetowym www.sedesy.pl 
 
 
 


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Sedesy.pl - sklep internetowy
http://www.sedesy.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »