Rozrywka i wypoczynek » Sport

Bieg z atestem

Aż 452 osoby dobiegły do mety V Oławskiego Biegu Koguta, który odbył się w minioną niedzielę. To prawdziwy rekord tego corocznego wydarzenia

Bieg zorganizowany przez Klub Biegacza DOMNBUD we współpracy z oławskim Urzędem Miasta, zakończył obchody Dni Koguta, organizowanych co roku w Oławie. Jego trasa wyniosła aż 10 km i podobnie, jak rok temu, rozpoczynała się i kończyła na miejskim stadionie OCKiF.

 

- W tym roku udało nam się uzyskać Atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki na 10km – mówi Mateusz Markowski, organizator Biegu Koguta. - Znacznie podniosło to rangę całego przedsięwzięcia

 

Wśród zawodników przeważali mieszkańcy powiatu oławskiego, ale byli i tacy, którzy przyjechali na zawody z dalszych rejonów Polski. Wśród zapisanych było również kilkoro obcokrajowców. Międzynarodowy skład to między innymi zasługa firmy SCA z Oławy, która wystawiła w tym roku swoją reprezentację, składająca się z 19 zawodników w tym dwóch Szwedów i jednego Francuza. 

 

- Wszyscy zawodnicy z SCA ukończyli bieg, co już jest dla nas ogromnym sukcesem - mówi Edyta Nawrot , kierownik działu personalnego.SCA Hygiene Products   – Jednak szczególnie możemy się pochwalić osiągnięciami dwóch naszych zawodników: Magdaleny Białorczyk – Jarzębowskiej, która triumfowała w klasyfikacji generalnej kobiet oraz Rafała Tyburka, najlepszego zawodnika w Powiecie Oławskim. 

 

Już po raz drugi w Biegu Koguta wystartował Paweł Jach wraz ze swoim niepełnosprawnym synem Maćkiem, który brał udział w imprezie na specjalnym wózku. Pan Paweł jest współzałożycielem Fundacji „Maciek Biega”, działającej na rzecz upowszechniania sportu i aktywności fizycznej osób niepełnosprawnych i ich rodzin. Po biegu Przemysław Barnowski, Prezes Zarządu SCA Hygiene Products Sp. z .o.o,. przekazał mu symboliczny czek na kwotę 2 tys. zł. na wsparcie działań tej Fundacji. 

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Mawi Media

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »