Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

Biegunka u dzieci

Biegunka u dzieci
Zobacz więcej zdjęć »
Czym jest biegunka, każdy doskonale wie lecz czy wszyscy wiemy jak dosadnie rozpoznać biegunkę u dzieci czy też niemowląt? No właśnie, o biegunce mówi się wtedy, gdy dziecko oddaje powyżej trzech luźnych stolców w ciągu 12 godzin bądź jeden z krwią, ropą lub śluzem.

To właśnie wtedy możemy być niemalże pewni, iż nasz bobas złapał biegunkę. Niestety, biegunka u niemowląt wiąże się oczywiście z bólami jak i skurczami brzuszka naszej pociechy przez co może być marudna i męcząca dla nas - zatroskanych rodziców. Poza tym, dziecku podczas biegunki często towarzyszą również bóle głowy czy tez brak apetytu a nawet nudności oraz wymioty. Podczas takowych objawów, mamy do czynienia z biegunką ostrą.

Co zrobić, gdy biegunka utrzymuje się dłuższy czas?

Często zdarza się, iż dziecko luźne stolce utrzymuje dłużej niż 2 tygodnie, w tym wypadku mamy do czynienia z biegunką przewlekłą, która wymaga wizyty u lekarza. Tak więc, jeśli wasze niemowlę/dziecko złapało przewlekłą biegunkę, koniecznie zabierzcie je do lekarza, ponieważ jest to poważna sprawa, której nie wolno zaniechać czy też zlekceważyć.

Najczęściej, biegunka ostra dopada niemowlęta, które karmione są sztucznie, czyli jak się pewnie domyślacie, butelką. Biegunkę u niemowląt najlepiej rozpoznać jest podczas, gdy dziecko oddaje większą ilość stolców w określonym czasie niż zwykle. Dla kogoś obcego, z zewnątrz, kto nie ma na co dzień styczności z naszą pociechą może być to zjawisko trudne do stwierdzenia lecz dla zatroskanej matki swojego bobasa, rozpoznanie biegunki nie powinno stanowić większej trudności, ponieważ takowa matka ma styczność ze swoim dzieckiem każdego dnia i przez pewien okres czasu zdąży wyrobić sobie doświadczenie i będzie wiedzieć ile jej dziecko oddaje stolców w ciągu dnia. Jest to dobra wiadomość, ponieważ bardzo łatwo można określić czy dziecko ma biegunkę. Jak już wspomnieliśmy, jeśli biegunka utrzymuje się długo, np. 2 tygodnie czy tez trochę mniej, należy się bezzwłocznie udać do lekarza specjalisty, ponieważ jest to poważna sprawa.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

grzelak

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »