Kobieta, zdrowie, uroda » Ciało

Bielska Wyższa Szkoła im. J. Tyszkiewicza - dla ciała i ducha

Bielska Wyższa Szkoła im. J. Tyszkiewicza - dla ciała i ducha
Zobacz więcej zdjęć »
W ostatni weekend marca Bielska Wyższa Szkoła im. J. Tyszkiewicza zaprasza na dni otwarte uczelni. Przygotowano wiele atrakcji, między innymi wykłady i prezentacje na temat ogrodnictwa, architektury, hotelarstwa, rynku pracy oraz internetu i programowania.

Studenci i wykładowcy przedstawią również zagadnienia związane z kosmetologią i… jogą. Członkowie sekcji Akademickiego Związku Sportowego zaprezentują nowatorski system fitness - połączenie tańca i aerobiku - Zumbę.

Zagadnienia związane z kosmetologią, jogą i aerobikiem doskonale wpisują się w ogólną filozofię nauczania w Bielskiej Wyższej Szkole im. Tyszkiewicza. Uczenia wprowadziła do procesu dydaktycznego filozofię wellness, aby harmonijnie rozwijać młodych adeptów nauk nie tylko pod względem intelektualnym ale i fizycznym. Jak podkreślają wykładowcy nie chodzi tutaj jednak o proste zwiększanie wydolności fizycznej organizmu, ale chociażby radzenie sobie ze stresem, umiejętność efektywnego wypoczynku, pobudzenie kreatywności czyli ogólnie rzecz biorąc - harmonijne funkcjonowanie w społeczeństwie i… przyszłej pracy.

Zagadnienia te bardzo ważne są chociażby w przypadku kosmetologii: brak wypoczynku, stres, brak snu skutkuje gorszym wyglądem - szczególnie odbija się to na twarzy - cera jest sucha, zmęczona. Co zrobić, aby o siebie fachowo zadbać dowiemy się w piątek i sobotę (30-31 III) w czasie dni otwartych BWS. Cykl zajęć nazwanych "Strefą piękna" będzie trwał cały dzień, obejmie on między innymi zabiegi kosmetyczne i porady wykładowców kosmetologii. Chętni będą mogli zapoznać się również z ćwiczeniami jogi - odbędą się wykłady i zajęcia praktyczne, które wyjaśnią działanie asan i pranayam na układ nerwowy, oddechowy i emocjonalny. Pod koniec dnia (tak w piątek jak i w sobotę, o godz. 14.00) członkowie uczelnianego AZS zaprezentują - Zumbę - czyli zainspirowaną latynoskimi rytmami fuzję tańca i aerobiku. System ten ma w założeniach kształtować sylwetkę, rozwijać kondycję oraz… dbać o dobre samopoczucie.

Szczegółowy harmonogram dni otwartych BWS znajduje się na stronie www.tyszkiewicz.edu.pl.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Witold Barłóg

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »