Technologie » Komputery

BIG DATA - BIg Problem?

Nietrafione analizy danych organizacji wywierają znaczący wpływ na przychody, twierdzi ponad jedna trzecia (34 proc.) specjalistów finansowych uczestniczących w globalnej ankiecie prowadzonej przez CIMA (Chartered Institute of Management Accountants) i AICPA (American Institute of Certified Public
Międzynarodowe badanie 2 tys. finansistów posiadających tytuł CGMA, w tym pracujących na szczeblu dyrektora generalnego i finansowego, ujawniło, że 86 proc. firm i organizacji nie daje sobie rady z przetworzeniem coraz większych ilości danych na wartościowe informacje, co ma dla nich negatywne konsekwencje. Ponadto, niemal połowa (44 proc.) respondentów stwierdziła, że ich organizacje nie posiadają wystarczających narzędzi technicznych, które umożliwiłyby zrozumienie nowych trendów oddziałujących na przedsiębiorstwo. Zaledwie 53 proc. badanych inwestuje w nabywanie umiejętności pozwalających na czerpanie korzyści wynikających z dostępności danych.
 

Badanie nastrojów konsumenckich, optymalizacja łańcucha dostaw czy wykrywanie oszustw jest możliwe dzięki trafnej analizie Big Data w biznesie. Trzy najważniejsze powody, dla których organizacje nie decydują się na wprowadzenie nowych albo ulepszonych praktyk analizy Big Data to koszty, niedocenianie wartości takich analiz i brak czasu – mówi Jakub Bejnarowicz, Dyrektor CIMA w Polsce.


czytaj całość artykułu tutaj: http://www.erp-view.pl/wiadomosci/big_data_big_problem.htmlRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

openmediagroup

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »