Technologie » Komputery

BitDefender® oferuje darmowe narzędzie chroniące przed malwarem wykorzystującym funkcję Autorun

BitDefender® oferuje darmowe narzędzie chroniące przed malwarem wykorzystującym funkcję Autorun
Zobacz więcej zdjęć »
USB Immunizer zapobiega rozprzestrzenianiu się zagrożeń takich jak Conficker i Stuxnet BitDefender, wielokrotnie nagradzany dostawca innowacyjnych rozwiązań bezpieczeństwa, udostępnił bezpłatne narzędzie USB Immunizer chroniące przed częstymi zagrożeniami wykorzystującymi funkcję Autorun.

Od lat malware tego typu silnie akcentuje swoją obecność w pejzażu światowych e-zagrożeń, z notorycznie występującymi przykładami szkodników takich jak Trojan.AutorunInf, robak Conficker (Win32.Worm.Downadup), Worm.Autorun.VHD czy budzący strach Stuxnet.

Funkcja Autorun ma swoje początki w erze Windows® XP®, kiedy została wprowadzona w celu ułatwienia instalacji oprogramowania z płyt CD, zwłaszcza mniej zaawansowanym użytkownikom. Bardzo szybko zaczęła być wykorzystywana przez cyberkryminalistów do automatycznego instalowania złośliwego oprogramowania z zainfekowanych nośników USB.

Użytkownicy komputerów mogą łatwo zabezpieczyć się dzięki programowi USB Immunizer BitDefendera, który pozwala chronić nośniki USB i karty SD przed zarażeniem. Nawet jeśli nośnik został podłączony do zainfekowanego komputera, malware nie będzie w stanie utworzyć pliku autorun.ini, dzięki czemu jego automatyczne uruchomienie stanie się niemożliwe.

Suwak Immunize Computer pozwala użytkownikowi włączyć (On) lub wyłączyć (Off) opcję Autorun dla wszelkich zewnętrznych nośników danych (poza urządzeniami CD/DVD). Dla osób, które często korzystają z pendrivów i kart SD, wyłączenie funkcji Autorun to skuteczne zabezpieczenie przed przykrą niespodzianką związaną z zainfekowaniem komputera bez ostrzeżenia.

Catalin Cosoi, szef Online Threats Lab w firmie BitDefender zauważa:

“Od kilku lat notowaliśmy znaczne nasilenie wykorzystywania przez malware technologii Autorun do zarażania innych komputerów poprzez dyski flash. Trojan.AutorunINF był numerem jeden na świecie od drugiej połowy 2009 roku, a dwóch innych reprezentantów rodziny szkodników powiązanych z Autorun – Worm.Autorun.VHG i Trojan.Autorun.AET – nieprzerwanie znajduje się w globalnej dziesiątce najczęściej występujących zagrożeń.

Nasz USB Immunizer to prosta w użyciu, pozytywna odpowiedź na ten rozrastający się problem. Pomoże on użytkownikom zachować ich nośniki i komputery w bezpieczeństwie.”

USB Immunizer dostępny jest za darmo na stronie http://labs.bitdefender.com/?page_id=108

BitDefender® jest twórcą jednej z najszybciej i najefektywniej rozwijających się linii uznawanego na świecie oprogramowania bezpieczeństwa. Od czasu powstania w 2001 roku, BitDefender nieustannie podnosi poziom i ustanawia nowe standardy ochrony proaktywnej, stając się innowatorem branży zabezpieczeń przed złośliwym oprogramowaniem. Każdego dnia BitDefender chroni dziesiątki milionów użytkowników domowych i korporacyjnych na całym świecie – dając im spokój ducha dzięki świadomości bezpieczeństwa ich cyfrowych doświadczeń. Rozwiązania BitDefender rozpowszechniane są poprzez globalną sieć partnerów i dystrybutorów z ponad stu krajów. Więcej informacji na temat BitDefendera i jego produktów można szukać na stronach internetowych poświęconych rozwiązaniom bezpieczeństwa. Dodatkowo, na stronie www.malwarecity.com BitDefender przedstawia kulisy i najbardziej aktualne informacje dotyczące zagrożeń bezpieczeństwa, pozwalając użytkownikom śledzić codzienną walkę ze złośliwym oprogramowaniem.

Marken Systemy Antywirusowe istnieje od 1999 roku i aktywnie działa w  branży bezpieczeństwa informatycznego na terenie całej Polski. Firma zajmuje się dystrybucją oraz wdrażaniem produktów związanych z najnowszymi technologiami w zakresie bezpieczeństwa i ochrony danych w sieciach komputerowych, zwłaszcza oprogramowania antywirusowego. W swojej ofercie posiada rozwiązania, które otrzymały pozytywne opinie i certyfikaty w  niezależnych testach prowadzonych przez laboratoria na całym świecie. Należą do nich m.in. takie światowe marki jak: BitDefender, Kaspersky, ESET, Avast, F-Secure, USB Lock, DeviceLock, NETASQ, G DATA, Acronis.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Marken Systemy Antywirusowe
http://www.marken.com.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Za 13 dni:
Building (R)evolution 13. PLGBC Green Building Summit
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »