Firma » Biznes

Biuro rachunkowe dla startupu w Warszawie

Biuro rachunkowe dla startupu w Warszawie
Zobacz więcej zdjęć »
Startupy to bardzo popularne przedsięwzięcia. Wiele z nich działa w branży IT, fintech, finansach czy rozwiązaniach opartych o blockchain. Testowanie swojego pomysłu na startup, a następnie rozwijanie dojrzałego projektu wymaga jednak więcej niż samego pomysłu i zapału do pracy.

O ile pomysłodawcy startupów dobrze orientują się w swoim fachu, o tyle część związana z kwestiami rozliczeniowymi i prawnymi startupów niejednokrotnie stanowi duży problem. Dlatego też startupowcy szukając biura rachunkowego, coraz częściej zwracają uwagę, aby znaleźli się tam księgowi zorientowani w startupach.

Jakie są potrzeby księgowe startupów?

A choćby takie, że jako podmiot gospodarczy muszą się rozliczyć z każdej otrzymanej złotówki. I tak jak w przypadku zwykłego przedsiębiorstwa nie jest to problemem, tak przy pozyskiwaniu dotacji musimy prowadzić osobną ewidencję kosztów oraz dokonywać raportowania zarządczego. Jak się okazuje- nie jest to takie proste. Dlatego też biuro rachunkowe i księgowość dla sturtupów to być albo nie być.

Startupy niejednokrotnie muszą dokonywać rozliczeń transakcji walutowych, czy przychody z aplikacji mobilnych. Prawo w tej materii jest dość skomplikowane, dlatego ważne jest aby biuro rachunkowe miało odpowiednie doświadczenie.  

Każdy debiutujący sturtupowiec musi liczyć się z tym, że może mieć kontrolę z Urzędu Skarbowego, więc porządek w papierach i legalność rozwiązań to podstawa. Nikt nie zadba o niego lepiej niż inkubator przedsiębiorczości. Startupy zarejestrowane jako spółka z o.o. zobowiązane są również do prowadzenia pełnej księgowości (ksiąg handlowych). Co więcej, powstający startup może również skorzystać z usług inkubatora już przy samym rejestrowaniu spółki - bez względu czy pragnie tego dokonać tradycyjnie czy przez system S24.

Dlaczego warto skorzystać z księgowości dla startupów pod inkubatorem przedsiębiorczości?

Po pierwsze dlatego, że przedsiębiorca ma spokojną głowę. Osoby prowadzące startupy mają na swojej drodze mnóstwo pracy nad samym testowaniem swojego modelu biznesowego oraz produktu. Znacznie łatwiej jest rozwijać swój biznes skupiając się właśnie na tych trzonowych zadaniach, a formalności typu księgowość, marketing, pozycjonowanie strony, można oddać w ręce inkubatora przedsiębiorczości. Zatrudnienie firmy, która specjalizuje się w księgowości dla startupów, daje więc możliwość szybszego i sprawnego rozwoju. Dzięki niemu sprawy rozliczeniowo-prawne oraz marketingowe idą na bok.

Inkubator przedsiębiorczości Keep Going Group

Odpowiedzią na potrzeby startupów jest inkubator Keep Going Group, zapewniający usługi biura rachunkowego, czy agencji marketingowej, w tym pozycjonującej strony. Inkubator zatrudnia najlepszych specjalistów, którzy wiedzą, jak doprowadzić sprawę zalegalizowania startupu od zarejestrowania spółki aż po wsparcie w rozwijaniu dużego przedsiębiorca. Chcesz zrealizować swój pomysł na biznes? Skup się na samym projekcie, a księgowość i marketing oddaj do Keep Going.

Więcej: http://keep-going.pl/Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »